Põlvevalu 25.05.18 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Kaks nädalat tagasi hommikul tundsin paremas põlveliigeses kerget valu. Kui juhtusin kükitama, siis oli tugev valu liigesel mediaalselt, mis jala sirutades andis ruttu järgi. Paari päeva pärast joostes oli metsarajal hea joosta, asfaldil andis veidi tunda. Peale kükitamist tugev valu sirutades püsis. Olen käinud ka mõned korrad rattaga sõitmas, siis mingisugust valu ei tunne.
Olen vältinud sellest alates kükitamist (maksimaalset põlve painutust). Täna proovides kükitada oli siiski sirutades korraks ebameeldiv-tugev valu, mis põlve liigutades kadus.
Mingit traumat ei ole eelnenud, ainuke mis põlvevalule eelneval nädalal teisiti oli, oli mitmepäevane koolitus, kus istusin palju. Muidu mul ei ole istuv töö.
Kui põlve ilma koormusega maksimaalselt painutada, siis valu ei ole.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Raske õelda, millest valu võib olla. Tõenäoliselt sidemete traumat ei ole ja kui turset ei esine ja põlv vabalt liigub, siis on meniskid ka terved. Võimalik, et olete kergelt kõhre vigastanud ja see annab nüüd koormusel painutamisel tunda. Kuid kui hetkel on tegevustel valu pigem vähenev, siis peaks selline asi ise mööduma.

Priit Ailt