Kannavalu. 11.04.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere lp. doktor!

Mis põhjusel võib valutada 10. aastase poisi kand(kannaalune)? Traumat ei tea olevat.

Riin.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere,Riin1

Laste luustikku iseloomustavad kasvueas mõnedes piirkondadres esinevad nn.luustumistuumad.Need ovaalsed kõhrega suurest luust sel perioodil eraldatud moodustised kasvavad tavaliselt 14-15ks eluaastaks suure luu külge kinni.Ka kanna piirkonnas on selline luustumistuumake,millele kinnitub osaliselt ka suur Achilleuse kõõlus.Mõnel halvasti maandutud hüppel võib kõõlus seda luustumistuuma nihutada ja tekibki valu,mis võib tunda anda mitu aastat.Soovita kanna alla panna kõrgendus(6-7mm),vähedada hüppeid ,kui noormees käib kuskil treeningul.Sporti võib edasi teha,aga läbi valu ei tohi midagi teha.

Kiiremat luustumist soovides,dr.Kaidu Meitern