Rebiv valu kannas 09.08.17 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

Paar nädalat tagasi avastasin, et kui sirgete jalgadega või väga kergelt kõverdatud põlvedega, üritasin maast miskit tõsta, siis vasaku jala kanna sisemisel küljel tekkis selline rebiv valu. Põletav ja rebiv pigem. Valu taandub kohe, kui asendit muudan ja edasi valutama ei jää. Sama tunne tekib, kui selili lamades selle jala üles sirgeks tõstan, et sääre tagumist osa vrnitada ja veidi ka varbaid enda muule suunan, siis jälle valus. Valu ei ole kõndides, joostes, puhkeasendis, saan säärt eri asendites venitada, aga just sellised tegevused või nt teatud asendis puusaringe tehes, tekib valu. Kas tegemist on areneva suurema vigastuse võimalusega? Käin jooksmas, treenin jõusaalis, rühmatrennides, kõnnin suht palju, kannan pehme tallaga tossusid ja kasutan Footbalance sisetaldasid. Neid selle tõttu, et aasta tagasi vigastasin tallaalust ja keegi küll diagnoosi ei pannud, aga ehk oli tegu plantaar fastiidiga too kord. Nüüdseks on see jalg suht ok.
Tean, et väidetavasti mul veidi pinges säärelihaseid, mida siis ka nii enne jooksu soojaks üritan teha ja vahurulliga rullida ja peale trenne muidugi venitan. Et lihaste venitusi unarusse pole jätnud.
Ahjaa, mingi aeg tekkis ka valu vasakul pool puusapiirkonda. Ehk on see kanna rebimine sellega seotud?
Kuidas peaks edasi käituma? Kas tohin edasi joosta? Kiireid jooksusid ja ülesmäge ei tee, pole teise jala tõttu julgenud veel tugevamaid trenne teha. Sellised mõõduka tempoga jooksud.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kirjelduse järgi tundub olla tegemist kannakõõluse põletikuga, mis on kõõluse osaliselt jäigemaks teinud. Raviks tasuks proovida tugevat massaaži (graston tehnikat), kinesioteipimist ja ultraheli ravi Hüdrokortisooni geeliga.

Tervitades,
Priit Ailt