Sõrmeliigese vigastus 26.10.16 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

2 kuud tagasi põrutasin rattaga kukkudes oma sõrme, sõrm läks paiste ning valusaks . Traumapunktis tehti röntgen ning öeldi et murdu pole -- määrisin olfen vms geeliga ning alguses teipisin sõrme teise külge.
Sõrme liikuvus liigesest oli piiratud, ei läinud täiesti sirgu ega täiesti kokku. Viimastel nädalatel olen veidi sõrmega võimelnud/tasapisi painutanud ning nüüd saan juba sõrme täielikult välja sirutada, ka valu juba praktiliselt puudub. Siiski on jäänud paistetus (pilt lisatud).
Kas see paistetus taandub ise ( mis aja jooksul?) või millest see võiks tingitud olla?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Paistetus ja turse on traumajärgselt normaalne nähtus. See hakkab vähenema siis, kui sõrme liigesed taas normaalselt käima hakkavad, seega võimlemisega jätka kindlasti. Veel tuleb kasuks külmaravi, jääkott näiteks või jääkuubikuga hõõrumine. Viimaseks abinõuks võib olla magnetravi, mida kasutatakse enamasti turse ja valu vähendamiseks. Tõenäoliselt taandub see aja jooksul ka ise.

Priit