valu kanna taga osas 24.02.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 22a. mees ja mängin keskmiselt 3 korda nädalas korvpalli.Umbes 1,5 kuud tagasi hakkas kanna taha lööma valu.eriti valus on pärast mängu,kui seda kohta katuda näpuga või vajutada selle peale on sealt väga valus.Tegin pildi ka aga sealt ei osatud midagi välja vaadata.MIS PEAN TEGEMA,VÕI KELLE POOLE PÖÖRDUMA?

Tänan!

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Mängujalatsisse kanna alla tuleks panna kõrgendus.Peale mängu kodus olles soovitan umbes 20 minutiks kannale panna külma ning siis kand sisse hõõruda geeliga(Fastum,Olfen jms).Kasu võib olla ka sellest kui Teie kanda näeb ortopeed,kes on tuttav sporditraumadeg

Lugupidamisega A.Eller