Ragin põlveliigestes 21.02.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 30-aastane naine. Umbes 4-5 aastat tagasi hakkasin tähele panema, et mu põlved ragisevad-krõbisevad. Eriti hästi on see tunda trepist üles minnes.

Lamades või istudes kätt põlvel hoides ja siis jalga liigutades on ka väga hästi krõbinat tunda. Viimase poole aasta jooksul on põlved lausa valutama hakanud. Umbes 2 aastat tagasi käisin kirurgi juures, kes soovitas määrida mingi salviga (kahjuks ei mäleta, mis nimeline salv see oli ). Tulemusi see kahjuks ei andnud.

Kas see ragisemine on normaalne?

Kas peaksin pöörduma erialaarsti poole?

Mingeid muid haigusi mul enda teada pole.

Tänan!

Arst vastas:

dr Andres Kukner

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere. Teil esinevaid põlvevaevusi esineb küllalt sageli. Tavaliselt on põhjus liigeskõhre muutustes. Täpsemateks uuringuteks ja ravivõimaluste väljaselgitamiseks peaksite pöörduma ortopeedi vastuvõtule. Registreerimine Tartus 318-199, 318-088.