kõõluse rebend 08.07.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

tere!
selline kõõlus nagu "ahilka" teeb muret. Ultraheli näitab et rebendit ei ole, katsudes ei ole ka tunda krudinat, et oleks põletik, olen võtnud põletiku vastaseid tablette, samuti olen saanud mitu süsti. selline ravi on olnud oma 6 kuud. Kui valu ära kadus, hakkasin uuesti täiskoormusel treenima ( tegelen tõsiselt spordiga) ja jalg läks uuesti haigeks, katsudes on ahilkal nagu üks madalam koht, kusjuures üks süst läks kungi ahilkasse ja selle tagajärjel oli varem ka üks kõrgem koht, kuid see on taandunud. piirkond, mis on valus muutub ka vahel- vahest on valu hoopis sääres ühes punktis. Milline ravi ( peale puhkuse) oleks kõige tõhusam ?

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Ahhilleuse vigastuse ravi esimene nõue-tuleb kanda jalanõudes 7-10mm kannakõrgendust,teiseks peaksite tegema spets venitusharjutusi.Kui midagi ,neist ei aita-öperatsioon.

Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern