Vaktsiin 30 teemat   57 postitust foorumis

Lisa vastus

Kas on mõtet vaktsineerida?

Autor: Anna 29.08.11 14:08

Kas on mõtet oma last vakstineerida kui kõik ümbritsevad lapsed on juba vakstineeritud ja enamus haigusi, mille vastu vaktsineeritakse on juba praeguseks maamunalt kadunud?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: ülle koppel   16.10.11 19:20

Mu lapselaps on 1,6 kuu vanune ,laps on saanud sünnitusmajas vajalikud vaktsineerimised.Rohkem pole saanud.Ema on palju lugenud vaktsineerimiste kohta ja on loobunud neist ,minu mureks on ,teetanus mida tehakse ikkagi miteme vaktsiiniga koos.Olen ka kuulnud,et seda tehakse difteeriavaktsiiniga koos.Küsimus on,et millal ja mis vanuses on seda tehakse.,sest teetanus on ju eluohtlik.Lugupidamisega Ülle

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Martin   18.11.11 11:52

Ei soovita vaktsineerimist mitte kellegile.

Kuna USA-s FDA (Food And Drug Administration, asutus mis on keelanud enam kui 20 osariigis piima joomise) pooldab kahe käega terve elanikkonna kohustuslikku vaktsineerimist, tean kindlalt, et vaktsineerimine on vale.

Vaktsineerimine on ebanaturaalne. Inimkeha suudab ise võidelda kõikide haiguste vastu tingimusel et talle on tagatud organismile vajalikud vitamiinid, mida saab puu- ja juurviljadest, mitte tablettidest või kaitsesüstidest.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Aivo   22.11.11 11:00

Martin, Te olete lihtsalt loll inimene ja seetõttu peaks FDA ka teil igasuguse arvamuse avaldamise ära keelama!

FDA ei ole ära keelanud tavalist poes müüdavat piima, vaid üksnes pastöriseerimata piima, mida ei ole puhastatud käitlemisel saastunud bakteritest (sattunud piima looma nahalt, välja heidetest jne)

Mis loogika on lauses "kuna FDA pooldab vaktsineerimist, siis tean et see on vale". See, et Sulle ei meeldi USA Iraagi tegevus, ei tähenda, et USA FDA töötab "vandenõuna", kes soovib inimeste surma. See on lihtsalt lapsik.

Kuna USA-s asub enamik teadlasi (lihtsalt kinni makstud), siis FDA soovitused on need, mida tasub just tõsiselt võtta, sest pigem ei ole vajalik oskusteave ja vaktsiinid Eestisse selle väiksuse ja vaesuse tõttu jõudnud.

Jällegi üks täielikult põhjendamatu ja alusetu väide Martinilt, et "inimkeha suudab võidelda kõigi haigustega". Igasuguste haiguste vastu on kasutatud ravimeid alates ajast, mil inimene mõtlema hakkas, avaldatud on tuhandeid erinevate inimeste poolt teaduslikke artikleid vaktsineerimise olulisusest ja ikka on mõni mees nii lammas, et räägib, et see ei ole oluline. Kui inimene suudab ise võidelda haigustega, miks siis iga aasta sureb sadutuhandeid haigustesse? Surijad on tihti peale väga tervislike eluviisidega ja ei ole küsimustki vitamiinipuuduses. Osade haiguste tekkimisel võib keha vastupanu ka olla oluline, kuid väga paljudel juhtudel ei ole sellest mignit kasu. Enne nii vastutusrikka otsuse tegemist, nagu enda lapse mittevaktsineerimist kallid naised rääkige asjatundjatega, mitte ärge laske mõjutada mõnest Martinist, kes on tulnud siia täielikku jama ajama. Pärast on kahetsus suur, kui just teie laps sureb n-ö kadunud haigusesse, millesse ükski teine laps vaktsineerimise tõttu ei nakatu, aga teie laps on kohene märklaud sellega kokkupputel.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Ema   23.11.11 15:37

Olen aivoga 101% nõus! Minu lapsed sündisid 80.-ndate teises pooles ja on vaktsineeritud nii nagu siis õigeks peeti. Ja ei ole neil sellest tekkinud ei allergiaid, "kõõrdsilmsust ega lampjalgsust". Täiskasvanud inimestena ei ole nad teinud neid pea igal aastal erinevaid gripivaktsiine ja ei ole ka gripis olnud. Ilmselt immuunsüsteem on tugev. Lapselapsi mul veel ei ole, aga kui tulevad, soovitan neile kindlasti vajalikud süstid teha. Ei maksa lugeda igasugu mämmerdusi, talupojamõistus tuleb ikka appi võtta!

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Egert   21.02.14 14:08

Kõige targem tundub olevat Toivo, järgneb Martin ja kolmas on Aivo.
Toivo ja Aivo on sealjuures maailmavaatelt täiesti vastandlikel seisukohtadel (millest on isegi natuke kahju, sest nende nimed riimuvad nii kenasti), Martin on aga kusagil nende kahe vahepeal, "olles ka midagi kuulnud". Põhimõtteliselt on ta õigel teel ja kui jätkab kvaliteetsetest allikatest pärineva tõese kirjanduse lugemist (mida Toivo näib juba täna tegevat), siis kunagi on nad ühes paadis. Ja üha rohkem inimesi koguneb sinna paati, sest seoses interneti arenguga on mõtlemisvõimelistel inimestel ligipääs teatud allikatele millest on igaühel võimalik oma järeldused teha.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada