Töönarkomaania 150 teemat   156 postitust foorumis

Lisa vastus

Kas tööst sõltuvusse sattumine võib olla põgenemine millegi või kellegi eest?

Autor: Gert 06.02.10 22:35

On teil olnud tunne, et nii tööl kui kodus kipub kõik käest libisema. Olete sulgunud kinnisesse ringi. Kahes-kolmes kohas töötades üritate anda endast maksimumi. Elu näibki koosnevat vaid tööst.

Kas tööst sõltuvusse sattumine võib olla põgenemine millegi või kellegi eest? Ja kui see nii on, siis mille eest inimene end kaitsta püüab?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Liis   06.02.10 22:35

On tuttav tunne. Pidevalt tuleb olla kahes kohas korraga ja ajad jooksevad üksteisele sisse. Enda puhul leidsin, et see tuleb ülepingutatud maksimalismist ja selle eest juba ei põgene, aga sellele saab teadlikult vastu astuda. Töönarkomaania kujuneb tasapisi ja alguses ei saa arugi kui oled kuradile juba terve käe andnud. Ratta seismajätmine on aga vaevaline ja enamasti ei anna kaelavõetud kohustused selleks mingit võimalust.

Soovitus nr. 1.: võid tegevusetuse mõju kontrollida "haigeks jäädes" ja kodus istudes. Selline variant on küll ohtlik, sest muutus on suur ning võid paksu masendusse langeda, aga see kuulub töönarkomaani juurde, sest vahet pole kas rabad meeletult või ei tee midagi, rahul niikuinii pole.

Soovitus nr. 2.: leia endale inimene, kes Sind selles vallas heas mõttes "töötleb".

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: anks   10.10.10 22:53

Töönarkomaania on põgenemine iseenda ja iseenda eest vastutuse võtmise eest. Varem või hiljem satud tupikusse. Siis peab oma peaga mõtlema hakkama ja seda me ju kardame.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Jaanika   02.07.14 13:55

Käin ka kahes kohas tööl vaba aeg kui selline on vaid uneaeg seegi napp..
Ei suuda lihtsalt olla kodus, kisub tööle ja kodus olles tekib n.ö must masendus.
Kas keegi tundud sama? Kuidas möödus? Ehk vaja arsti poole pöörduda??

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: siiri   16.06.15 17:26

Tunnen sama olen haiglas tööl kus peab olema 12t jalul ja töö päeva lõpus lähen koju ja hakkan seal kohe toimetama ja ma ei taha,et mind kodus aitab kuigi pakuvad abi ühesõnaga ma ei lase end aidata ja siis kui mul tehtud saab siis kohe mõtlen mida veel võiks teha.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada