Tohter Olaf 136 teemat   311 postitust foorumis

Lisa vastus

Suitsetamisest loobumine

Autor: Aara 10.03.13 13:25

Olen 59-aastane naine. Olen korduvalt üritanud sellest kahjulikust harjumusest loobuda, kuid asjatult, sest siis minu kehahaal tõuseb oluliselt (viimati võtsin 26 kilo juurde!). Kasutan praegu abistajatena plaastreid, aga minu sõber, teades minu nõrka iseloomu, väidab, et abivahendid aitavad vaid siis, kui on iseloom. Mida peaksin mina, praktiliselt liikumatu invaliid, tegema???

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: arts   10.03.13 14:30

Suitsetamisest loobudes kaal tõuseb paratamatult peaaegu kõigil. Seetõttu tuleb loobudes hakata pidama üsnagi madalakalorilist dieeti. Vähemalt 2-3 aastat.
Tuleb teha valik: kas loobun suitsetamisest, pean dieeti ja lepin mõningase kaalutõusuga VÕI suitsetan edasi, kahjustades oma tervist.

Nõrk iseloom ei pruugi olla takistuseks suitsetamisest loobumisel. Võib kasutada erinevaid meetodeid: järsk loobumine, järk-järguline loobumine, asendustegevuse otsimine (nt piparmündikommide lutsimine, nätsu närimine, ravimteedega kuristamine jpm), enese premeerimine edu korral jne. Lohutuseks on seegi, et esialgne hirmus suitsunälg kaob 3-4 kuu pärast või siis muutub tublisti väiksemaks. Need esimesed 3-4 kuud ära kannatada suudab igaüks, kui kindlalt otsustada suitsetamisest loobuda. Ja muidugi kasutada abivahendeid, need ongi mõeldud ju neile, kel tahtejõudu vähem kui mõnel teisel.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada