Tohter Olaf 136 teemat   311 postitust foorumis

Lisa vastus

Soolestik

Autor: Paul 03.03.13 13:51

Miks kirjutatakse välja rasedusvastaseid preparaate, kui see võib tekitada Isheemilist koliiti ja muid vereklompe nt. peaajus?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Paul   26.03.13 02:42

Pean veel lisama, et mõlemad eelmainitud sündmustest on tõesti sündinud lood.Vereklompidega peaajus 20 a. naine pääses napilt, aga 32 a.naine esteetilise koliidiga suri ise seda põhjust kunagi teadmata, mille põhjustas nii süütuna tunduv rasedusvastased tabletid.Noored naised, olge teadlikud ja rohkem informeeritud.Jääme ootama günekoloogi arvamust sellest. Lugupidamisega Paul

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: to Paul   26.03.13 16:35

Esteetiline koliit???
Ega sa midagi segi ei ajanud?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Paul   27.03.13 00:31

Tegemist oli kirjaveaga. Õige sõnastus on isheemiline koliit, mis on korrektselt ka kirjutatud esimeses küsimuses.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: küll mitte günekoloog   27.03.13 14:29

Absoluutselt igal ravimpreparaadil on kõrvaltoimed. Need ei avaldu aga igaühel. Tavaliselt esineb nn raskeid kõrvaltoimeid ühel inimesel 10000-100000 inimese kohta. Vastasel korral seda preparaati kasutusse ei lubatakski. Ravimi määramisel kaalutakse, kas ravimist saadav kasu kaalub üles võimalike kõrvaltoimete riski.

Rasedusvastaste ravimite kasutamisel loeb ka naise enda sõna, s.t tema soov hoiduda rasedusest just sellise meetodiga. Iga ravimi juurde kuulub infoleht, kus on väga detailselt ära toodud kõik võimalikud kõrvaltoimed, samuti nende esinemissagedus. Ka naine ise peab otsustama, kas ta võtab endale riski tarvitada rasedusvastast preparaati.

Kui raskete kõrvaltoimete ilmnemise oht on kaduvväike, ei ole see mõjuvaks põhjuseks preparaadist loobumisel.

P.S. Isiklikult ma ei poolda antibeebipille rasedusest hoidumise vahendina. Sest nende võtmisega kaasnevad nn kerged kõrvaltoimed on tegelikult samuti väga murettekitavad ja löövad naise hormonaalse tasakaalu paigast ära.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Paul   28.03.13 04:47

Tänan eelneva info eest!

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada