Tohter Olaf 136 teemat   311 postitust foorumis

Lisa vastus

PAP-test positiivne

Autor: Kairi 28.03.13 11:10

Tere!
Sain teate oma naistearstilt, et PAP-test on positiivne ja kõrge riskiga, kuid emakas on korras. Test oli positiivne ka pool aastat tagasi, siis arst soovitas tugevdada immuunsust ja ehk organism ise võitleb viirusega ja saab jagu. Tarbisin mitu kuud naistele mõeldud vitamiine ja ka Oomega-3 õli, kuid nagu näha, ei saanud minu organism jagu. Minu küsimuse peale ütles arst, et ei saagi midagi ette võtta, ravida. Uurides teemat selgus, et ravida saab edukalt ainult viiruse tekitatud tagajärgi, nagu nt emakakaela vähk jms.
Kas on tõesti nii, et antud viirusega ei ole võimalik muud moodi võidelda, kui ainult tugevdada immuunsust ja oodata, kas taandub või läheb hullemaks?
Tänan,
K.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: mann   28.03.13 12:22

Viirust saab ennetada vaktsiiniga, aga juba nakatunul vaktsiinist suurt abi pole. See ei hävita enamasti viirust organismist, ent proovida ju ikkagi võib.
Mingit tõhusat ravi viiruse vastu aga tõesti pole.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: auto   29.03.13 14:23

Vaktsiini võib ikka teha, sest nakatumine HPV-ga ühe tüvega ei hoia ära nakatumist teise tüvega, mis võib samamoodi kõrge riskiga olla ja nõnda suureneb oht emakakaelavähi tekkeks.
Kui kõrge riskiga viirus on olemas, siis tehakse ka emakakaela uuring (konioskoopia) ja võetakse ka proovitükk emakakaelast. Kui see on korras, siis vastavalt naistearsti jutu järgi on vaja jääda jälgimisele (nt uus emakakaela uuring 6kuu või 12 kuu pärast). Jälgida on vaja selle pärast, et õigeaegselt avastada emakakaelavähi eelseisund, selle ravi on edukam kui vähi oma.
Viiruse enda vastu tõepoolest ravi ei ole.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada