Tohter Olaf 136 teemat   311 postitust foorumis

Lisa vastus

Kuuldav kõhukorin ehk sooleperistaltika.

Autor: Helina 19.03.13 22:10

Küsin veel kord.
Tere, Olen Helina, käin põhikooli viimases klassis ning Olen kannatanud umbes aasta või 2 kuuldava sooleperistaltika all. üldjuhul tekitab see ebamugavusi, On öeldus, et lase sellest lahti, ära lase sellest end häirida kuigi Probleemiks on ju miski muu.

Niisiis Olen kasutanud Espumisani Easy graanuleid (suus lahustuv pulber), kuid seegi eriti ei aita.
Soovitati ka kanget kummeliteed juua(30 min enne söömist). kuid koolis seda ei saa ju teha ning abistavat märki ka ei näinud.

Seega Sooviksin teada, mis selle põhjustab ning mida teha, et sellest lõplikult vabaneda?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: pele   20.03.13 09:59

Et teada, mis seda põhjustab, oleksid vajalikud gastroenteroloogilised uuringud. Aga needki ei pruugi ühest vastust anda. Sinu soolesisaldis võib olla näiteks liiga vedel (häired vedeliku tagasiimendumisega soolest), mis siis sooles edasi liikudes põhjustab korinaid. Võivad olla ka gaasid, ent see siiski vähem tõenäoline. Võib olla tegemist soolte ebakorrapärase kokkutõmbumisega, mille tulemusena tekivad soolte eri osades erinevad rõhud ja see põhjustab korinaid. Ilmselt võib põhjuseid olla veelgi.

Kui espumisan ei aidanud, siis võiks katsetada meditsiinilise söega. Seda peaks tarvitama suurel hulgal, vähemalt 4-5 söetabletti korraga, mitu korda päevas. Aga ega mingit garantiid ei ole, et see tingimata aitab. Samas, mingit kahju see ka ei tee.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: ja veel   20.03.13 10:21

Sul võib olla ka ärritunud soole sündroom. Sel juhul on see kummelitee joomise soovitus väga õige. Kui sa seda kooli ajal juua ei saa, siis võid ju juua hommikuti ja õhtuti ja koolivabadel päevadel. Ikka aitab.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: mutt   20.03.13 14:43

Kõhukorinad võivad tekkida ka valest toitumisest või mõne toidu talumatusest. Näiteks tean ühe tuttava kohta, et temal tekitas kõhukorinaid laktoositalumatus. Olen kuulnud ka, et rohke kohvijoomine võib kõhu korisema panna. Üldiselt võimaliku toidutalumatuse kindlaksmääramiseks tuleb pöörduda arsti poole.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: loviisa   20.03.13 18:01

y8

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Helina   10.08.13 11:56

Käisin siis haiglas uuringutel.
Kuuldavat kõhukorinat tekitab maohape, mis liigub tagasi söögitorusse.
Arsti soovitused olid: mitte süüa liiga palju grill liha ja muud, mida lõkkel tehakse, juua vähe gaseeritud jooke, ka hapud tooted ei ole soovitatavad.
Nii siis tuleb jälgida toitumist!!

Lisaks toitumisele tekitab mul seda veel mingisugune hirm või stress või midagi säärast.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada