Tervislik toitumine 887 teemat   983 postitust foorumis

Lisa vastus

Paastulaager

Autor: Huviline 06.02.10 22:24

Tere
Kas kellelgi on kogemusi paastulaagritega?
Kuna need on nii jubekallid ja aega ka pole, siis kas on ohutu seda ise ette võtta? (Mul on väga pingeline elu, töö-kooli-trenni päevad on 12 h pikad ja rohkemgi) Kardan, et äkki kukun tööl kokku vms?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: huviline (lisaks)   06.02.10 22:24

Või oleks targem nädala asemel võtta ette nädalavahetus, st 2 päeva ja seda nt kuu aega järjest?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: vastuseks   06.02.10 22:24

Selles ju paastulaagri mõte ongi, et inimene on täiesti välja lülitunud oma igapäevasest elust ja koormusest! Kui sa sellise koormuse juures end näljutama hakkad, kukud kindlasti kokku. Iseseisvalt paatumiseks alusta 1 päevaga nädalavahetusel. Kui hästi õnnestub, lisa paari korra järel teine päev. Aga mitte töötamise ja õppimise ajal. Selleks pead küll puhkuse võtma, kui pikemalt paastumist üritad.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: huviline   06.02.10 22:25

Proovisin siis ühe päeva paastuda, nädalavahetusel. Nii et reede öhtul sõin ja siis laupäeva ilma. Ei sobinud, väga jube oli, pea käis ringi, süda oli väga paha ja lõpuks hakkasin oksele, kuna midagi peale tee ja vee oksendada polnud, oli see väga rõve kogemus. Mingit kerget tunnet järgmisel päeval polnud, hoopis seedehäired hakkasid, terve nädala oli seedimine korrast ära, kõik asjad tekitasid gaase...kurb, nii tahaks peenikeseks...

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: vastuseks   06.02.10 22:25

Jah, igaüks ei kannatagi paastumist välja. Sõltub organismi eripärast ja tervislikust seisundist. Aga võib teha koormusvabu päevi, näiteks 1,5 kg õunu päevas, või 1,5 l keefirit või mis kellelegi paremini sobib. Ca 600-700 kcal päevas. See on ka väga tõhus! Peaaegu sama efekt, mis paastumiselgi.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: bioenergeetik Tarmo Metsar   22.06.10 11:52

Ravvipaast algab 8. päevast. Seega, kui teha nädalane (6-7 päeva) paast ja see jätta katki, siis saab keha valesti aru ning tulevad terviseprobleemid. Keha on lihtsalt tark ning arvab, et nüüd algab ravi ja käivitab end vastavalt sellele. Aga kui katkestame, siis polegi muud, kui haiguste tulek...
Paastumise mõte on ennekõike bioenergeetilise välja puhastamine ja energia vaba käimatõmbamine kehas. Kui energia liigub vabalt, sis ei teki haigusi. Kui tehakse haiguste raviks paastumist (kasvajad, vähid jms.), siis mõte on selles, et tõmmates energia vabalt käima, hakkab organism ise sööma välja kasvajaid, vähki jms. Tekib nn. sisemine kätega ravimise efekt.
Kuid lihtsalt jupitades paastuga, siis seda energiate vabat liikumise põhimõtet rikutakse ning tervis hoopis halveneb, mitte paraneb.
Ét kaalu norm saada, siis tuleb selleks süüa õigeid asju ja kogustes ning liikuda piisavalt, ehk tervislik eluviis vajalik.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: laura   20.10.10 19:58

parem paastuda arsti juhendamisel,paremad kuurid on LOODUSES,dr.N.TOFIMOVA oma metodii jargi,hind on hea,super koht ja tennindus!
Olen nagu uesti sündinud!

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada