Tervislik toitumine 886 teemat   981 postitust foorumis

Lisa vastus

Ebanormaalselt suured isud, seedeprobleemid ja kõhupuhitus.

Autor: G 24.03.17 21:50

Tere
Olen 23 aastane lühike naisterahvas. Normaalkaalus - 151cm pikk ja kaalun 49kg. Rasva protsent 15% ja lihas 39,3%. Kehaanalüüsi järgi lihaseline vähese rasvaprotsendiga. Toitun tervislikult. Hetkel Fitlap kava alusel. Seega tarbin piisavalt süsivesikuid, rasvu, valke. Kalorid on vastavalt minu kehale välja arvutatud. Ei tarbi piimatooteid ega valget suhkrut. Tegelen regulaarselt spordiga ja armastan seda. Vesi küll hästi sisse ei lähe, kuid tarbin teda ikka 1,5 l
Kuid sellegi poolest on mul täiesti ebanormaalsed söögiisud. Mõtlen pidevalt söögile (va treeningute ajal). Ühe toidukorra lõpus hakkan juba järgmist toidukorda ootama. Üritan mitte mõelda aga toit ei taha mõtetest ära minna. Toitumiskavas võime madala kalorsusega köögivilju süüa nii palju kui tahame, ja nii ma õgingi kapsast, kurki, tomatit nagu hull. See kuidas ma seda söön on minu jaoks ebanormaalne. Üritan aeglaselt süüa aga ikka krahman endale liiga kiiresti seda toitu sisse. Kui kõht on täis, ei lõpe söögiisud ikka. Selline tunne, et peab koguaeg midagi sööma. Ja ei ole isegi vahet, mida ma endale sisse ajan(olgu see kapsas või pähklid), lihtsalt on koguaeg vajadus midagi süüa. Üritan seda tunnet maandada teega(ilma suhkruta). Täna tegin katse, et kui ma ei kontrolli mida söön ühe toidukorra ajal, mis juhtub(see oli lihtsalt ühe korra katsetus). Nii mulle mahtuski ühe toidukorra ajal 3 toidukorda sisse ja võiks veel edasi süüa. Kõht on nii täis, et ennast sirgeks ajades hakkab valus, tunnen kuidas magub venib. Aga ikka tahaks veel süüa. Söömise lõpetasid süümepiinad. Praegu on selline tunne, et tahaks seda välja oksendada. (Kuid süüa tahaks ikka veel) See olukord sarńaneb juba buliimiale. Aga mul ei ole kunagi buliimiat olnud. Mu eesmärk on ikkagi tervislikult süüa ja pakkuda oma kehale piisavalt "kütust".
Teiseks on mul kõhugaasid ja seedimine kuidagi üldse imelik. Kõht on punnis ees, kuigi mul ei ole see rasvaprotsent kehas väga suur. Üldiselt kõht muudkui koriseb ja mulksub. Vahet ei ole kas kõht on täis või tühi.
Paar aastat tagasi oli küll hullem. Peale laktoositalumatuse avastamist läks asi paremaks ja peale toitumiskava läks asi veel paremaks, kuid olukord ei ole ikka hea. Eemaldasin ka ise enda toitumisest kaseiini. Seega nüüd ei tarbi üldse piimatooteid. Kuid kõhugaasid ja korisemine on endiselt. Ja ma ei tea enam mida teha. Proovin ka gluteiini vähem süüa.
Perearst ütles, et maksaga on kõik korras ja gastroloogi juurde pole mõtet minna, pean midagi oma söögilauas muutma, kuid ma ei oska enam. Kuidas ma oma söögiisudest ja gaasidest lahti saan ning seedimise korda?
Näide toitumisest:
hommik - muna ja kaerasepik, kurk, tomat
lõuna - kapsahautis
õhtu- pähklid ja puuvili
hilisõhtu - smuuti

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Mari   30.11.17 09:14

Olid minulgi väga meeletud söögiisud. Olin mures,et söön rohkem,kui peaks ja oleks vaja. Uurisin ise netist veidi ja sain ka targemaks.
Hakkasin kasutama magneesiumtsitraadi (Mg) ja kroomi (Cr) tablette.
Võtan tabletid hommikuti alati ära, söön ja joon vastavalt ning järjest kasutades on söögiisud ka vähenenud väga palju. Ei ole soovi isegi šokolaadi järele,mis oli eelnevalt igapäevane lisa söömine.
Ma soovitan apteegist siiski tabletid osta, mitte toidupoest ja kindlasti ka magneesiumi puhul tuleks jälgida et oleks magneesiumtsitraat, mida ka arstid soovitavad.
Pähkleid ja puuvilju ikka võib tarbida,kuid kroom on mõeldud magusaisu vähendamiseks.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada