Tervislik toitumine 885 teemat   980 postitust foorumis

Lisa vastus

buliimia voi anoreksia...

Autor: murelik 06.02.10 22:27

Mul on vaga suur mure, kaisin ule mitme aasta valismaal elaval sobrannal kulas ja nimelt kahtlustan, et tal voib olla buliimia voi anoreksia. Ta on 170 cm ja kaalub 40 kilo ja selline on olnud ta juba paar aastat, samas on ta nii vaikese kehakaalu jooksul ka lapse sunnitanud. Ma ei ole paris kindel, mis tal voib viga olla, sest sumptomid, mis tal on, on paris segadusseajavad. Nimelt, peaks anorektik voi buliimik suhteliselt nork ja vasinud olema, aga temal on energiat paris palju ja jouab tosta oma last ja raskeid kotte! Tal on varisevad kaed, suu pidevalt kuivab ja suu nurkades on nagu valge pasta moodi tukid vms ja ma arvan, et ta oksendab ka, sest ma tunnen tema hingeohus spetsiifilist lohna. Ja ma markasin, et ta joob ka paris palju alkoholi, tema abikaasa mainis, et ta trimpab iga paev.
Mure selles, et uleeile minestas ta ara. Kukkus pulksirgelt maha ja tal olid krambid ning ei hinganud, teadvusele tulles ei saanud ta midagi aru ja hakkas seosetud juttu ajama. Pidime ta haiglasse viima, sest peas on paris suur haav. Kas selline minestamine on iseloomulik soomishaire all kannatavale inimesele?
Kui keegi oskab mind natukenegi valgustada, milles voib mu sobranna probleem olla, oleksin vaga vaga tanulik, sest ise ma ei oska enam midagi moleda ja mure on vaga suur, sest ta ise ei tunnista, et tal midagi viga oleks.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: vastuseks   06.02.10 22:27

Sinu kirjelduse põhjal arvan, et su sõbranna tarvitab näiteks amfetamiini. Siis ei ole söögiisu ja eneriat on palju. Ja kas seda sõbrannat siis haiglasse ei jöetud kui te ta tema peahaava pärast ta sinna viisite, sest iga arst näeb, et selline inimene ei ole terve. Mul on sõbranna, kes minestas samamoodi, talle tuli kiirabi kutsuda. Kiiraabi arstid arutasid, et liiga kõhna, aga see oli ka kõik. Nüüd on see sõbranna viis aastat (alguses anoreksia nüüd buliimiaga)võidelnud. Olnud ka elu ja surma piiril, aga haigla intensiivis turgutati taas elule. Vanemad vaatasid probleemist lihtsalt mööda, et täiskasvanud inimene jne. Asi tuleb lihtsalt julmalt kösile võtta, sest buliimikud on sellised, kes keeravad su ümer oma sõrme ja valetavad sulle oma näljast auku vajunud silmadega otse suu sisse. Kui tal on abikaasa, siis on tema kohus olla julm ja jälgida igat oma naise sammu(kas köib liiga tihti wc-s, kui palju sööb jne.) Alatoitumise tõttu sureb palju rohkem inimesi kui me ette oskame kujutada, sellest lihtsalt ei räägita.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada