Tervislik toitumine 886 teemat   981 postitust foorumis

Lisa vastus

Ärkasin täna ja vaatasin end peeglist ( täielik vaal ).

Autor: Neiu 06.02.10 22:26

Tere ilusat hommikut.
Ärkasin täna ja vaatasin end peeglist ( täielik vaal ). Tõmbasin dressid vaevaga jalga ja mõtlesin, et jälle pean numbri suuremad ostma. Siis käis, aga plõks peas. ``Ei, ma ei osta uusi dresse, ma võtan alla!`` Nimelt täpselt aasta tagasi kaalusin 43 kg ( olin anoreksik). Nüüd olen 9 kuud ainult õginud (olen püüdnud tervislikult toituda, aga lõppeb ikka üle söömisega. AITAB!
Paastun paar nädalat ja teen trenni. Olen nii vihane toidu peale, et tänane hommiku söök on viimane mis mul pikka aega kurgusta alla läheb.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: vastuseks   06.02.10 22:27

Olen palju palju lugenud nälutamise kahjulikkusest, aga mind ei huvita. Ma tahan ainult taas inimeseks saada ja võimalikult kiiresti.Sööma hakkan taas väga ettevaatlikult. Mul on ka abi inimesest, kes teeb 3 nädalasi paaste ( kogenud ja tark inimene).

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: vastuseks   06.02.10 22:27

Oleks väga hea, kui teil see paast õnnestuks ja eriti: kui ka pärast seda õnnestuks tervislikult ja mõõdukalt toituda. Samas näitab praktika, et mis kiirelt läheb, tuleb ka kiirelt tagasi (kilode kohta). Endiste anorektikutega ongi see häda, et nendest kipuvad saama buliimikud. Ja buliimiahaigele on nälgimine täielikult vastunäidustatud: paratamatult põhjustab nälgimine edasisi õgimishoogusid.
Soovitus teile: püüdke üleliigsed kilod maha võtta sellise mõõduka dieediga, mida te suudate pidada. Või liituge kaalujälgijatega. Läheb aega mis läheb, aga see-eest on tulemus püsiv ja kindel. Mis mõte on paastuda ja siis paari-kolme õgimisega kõik kaotatud kilod tagasi süüa?
Tean, et sellist soovitust on VÄGA raske kuulda võtta: tahaks ju kiiresti ja kohe. Tuleb endale lihtsalt aru anda, et enamus buliimikuid on kiirele lahjumisele lootnud ja KÕIK nad on pidanud hiljem kahetsema mõtlematut nälgimist.
Ent loomulikult võivad sõnad teid mitte veenda, eks siis peate oma kogemustest õppima. Proovige sel juhul paastumist, ent kui tuleb esimene tagasilöök (uus õgimishoog), mõelge veelkord edasine tegevusplaan läbi: kas ei peaks ikkagi katsetama mõõduka ja mõistliku dieediga, söömisharjumuste muutmisega, aeglase mahavõtuga.
Teile edu soovides.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: a   19.02.10 22:07

kuidas mõjutab buliimia ( õgimine lõppeb oksendamisega?) rasedusele. Üldiselt olen püüdnud hoiduda, aga siiski olen korduvalt libastunud ja lapse pärast väga mures juba

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada