Tervislik toitumine 890 teemat   983 postitust foorumis

Lisa vastus

Banaanid on pärit Aasia troopilistelt ja ...

Autor: Sööge banaane!!! 03.11.03 20:49

Banaanid on pärit Aasia troopilistelt ja subtroopilistelt aladelt. Banaan (Musa paradisiaca) kuulub banaaniliste (Musaceae) sugukonda üheiduleheliste klassis. Perekonnas on umbes 60 liiki ja sorte üle 400. On maailma üks vanimaid ja tähtsamaid kultuurtaimi, mida tänapäeval kasvatatakse kogu maailma troopilistes piirkondades.

Banaan on kultuuristatud juba üle 3000 aasta tagasi, Aleksander Suur õppis banaani tundma 300 a e. Kr. Indias. Eurooplaste toidulauale jõudis banaan aga alles1885 aastal.

Kuigi on tegemist väga suurekasvulise taimega-- suurimad võivad küündida kuni 15 meetri kõrguseni -- on banaan siiski rohttaim. Suured sulgroodsed lehelabad on kuni meeter laiad ja neli meetrit pikad.Vältimaks taimede murdumist tugevate tuulte ja vihmade käes, narmastuvad lehed kergesti, kasvuhoonetaimedel on lehed terved. Lehetuped moodustavad tugeva ebavarre, mille pärast peetakse banaani sageli ekslikult puuks.

Indias tehtud uuringud näitavad, et banaan on suurepärane vererõhu alandaja.
Katsealustel, kes sõid iga päev kaks banaani, langes vererõhk 10 protsenti. Tehti kindlaks, et banaanis on ühendeid, mis otseselt vererõhku mõjutavad. Need ühendid säilivad ka küpsetatud banaanis.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada