Tervislik toitumine 889 teemat   981 postitust foorumis

Lisa vastus

Kaalu-probleem esineb paljudel ja see kummitab ...

Autor: Maris 09.06.02 22:55

Kaalu-probleem esineb paljudel ja see kummitab mindki.Olen 166 cm piik ja kaalun 69 kilo--söön ma tervislikult või mitte, kõigub minu kehakaal koguaeg(60--69-ni).Olen leidnud enda jaoks ühe maitsva tervisliku salati:
-värske kapsas(peenikeste ribadena või kuubikutena)
-tomat ja kurk tükeldatuna
-külmutatud maisi-herne-paprika segu(soojas vees sulatada)
-makrat (u 8 tk)
-rohelist sibulat või murulauku(kes seda armastab)
-1 supilusika-täis õli(maitseks ja et oleks kergem segada)
-maitseained omal valikul(mina kasutan hakkliha-maitseainet Santa M).Kes soovib see proovib!
Kasulikud on tervisele ka supid,mida on pealegi kerge valmistada ja valmib kiirelt.
Kaalule ja tervisele mõjub lõunane salat ja supp paremini kui üks suur praad.Tean omast käestki,et praed on väga maitsvad ja kiusatus seda süüa on suur--nüüd olen ma lihtsalt ennast sundinud sööma salatit ja suppi lõunaks.Mul on ka raske ennast millelegi ümber harjutada--paljud nö. ebatervislikud toidud on saanud lihtsalt pahaks harjumuseks.
Toidupoeski tuleks eelistada vähema rasvasisaldusega tooteid (majoneesid, juustud ja muud sellised),kui on võimalus valida.Olen kuulnud,et väiksed "kohuke"-sed on väga kasulikud,sest nad toidavad kohtu ja on väga-väga kasulikud (kuna kohuke on väike ja toidab hästi,siis ei anna nii palju kaloreid).Nüüdseks olen harjunud iga hommik peale kahele võileivale veel sööma ühe kohukese,see hoiab mu kõhu kauem täis.Minu teada mõjub kohupiim veel hästi ka luudele-luude hõrenemise vastu jne.
Kellele maitseb, võiks vahel ka saia ja leiva asemel süüa lavasˇi, mille vahele või peale saab samuti panna kõiksugu võileiva-pealist--minu meelest avalda seegi kaalule erilist mõju.
Peale tervisliku toitumise peaks ka liikuma, mulle meeldib väga vesiaeroobika,sest vees karates ei hakka iial palav(mis minule kõik trennid ebameeldivaks muudab),vesi jahutabju koguaeg -uskuge mind see on nii mõnus trenn.Ise käin forelli spordiklubis, kus on väiksem bassein ja pole palju rahvast,sest siis ei teki kolhoosi tunnet.Tasub proovida.
Hetkel ei tule rohkem soovitusi meelde,mida välja pakkuda.
IGAL JUHUL SOOVIN MA TEILE KÕIGILE ILUSAT SUVE JA ÄRGE ENNAST ÄRA PÕLETAGE(praegu on veel nii kõrvetav päike ka)!!!
JA KEHAKAALU PÄRAST ÄRGE MURETSEGE, SEST ANOREKSIKUTÜÜPI SALEDUS ON AMMU MOEST LÄINUD NING TERVIS PAISTAB VÄLJA IKKAGI ÕHETAVATEST PÕSKEDEST,MÕNI RASVAVOLT EI TEE TERVISELE PAHA.
KÕIKE PAREMAT!

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada