Tervislik toitumine 884 teemat   978 postitust foorumis

Lisa vastus

Lugesin siin neid kirjutisi ja aja jooksul ...

Autor: mairii 15.05.02 06:04

Lugesin siin neid kirjutisi ja aja jooksul on neid siia vägagi palju tekkinud. Üritan siis omalt poolt ka väikese kommentaari kirja panna, mis näitab täielikult ainult minu arvamust.

Enda kohta niipalju, et osalen aastases programmis, mille tõttu olen Ameerikas. Enne siia tulekut olin pühapäevasuitsetaja ja öise eluviisiga inimene, nii et sõin suhteliselt vähe. Kilodega oli ka nii nagu oli, selles suhtes, et nii mõneltki sõbralt kuulsin aina kommentaare, et näen väga hea välja. Pärast USA-sse tulekut on aga need (kuskil 10 kilo ringis) tagasi tulnud, sest siin toitun märgatavamalt paremini kui kodus ja ka suitsetamisega on vägagi lõpp tehtud. Iseenesest ei arva ma, et mul hetkel kaaluga probleeme on (olen 174 pikk ja kaalun u 70 kilo ringis), kuid tervisliku toitumise peale mõtlen küll väga tihti. Viimased paar nädalat olen igal päeval 2 liitrit vett joonud (kui vesi on külm, on seda parem juua ja vett läbi kõrre juua teeb ka lihtsamaks). Enesetunne on märgatavamalt parem, energiat on kõvasti rohkem ja ei ole tühja kõhu tunnet kogu aeg. Selles suhtes on veel tõesti väga hea toime minu puhul, sest enne tundsin pidevat näljatunnet.

Laste ema, kelle võsukeste eest hoolitsen, alustas 3 nädalat tagasi nn dieeti (mis tegelikult on midagi sarnast kui kaalujälgijad) ja selle dieedi eesmärk on õpetada milliseid toiduained koos süüa ja milliseid mitte. Tegemist on muidugi siin väga kalli variandiga, sest inimestele tehakse isiklik menüü jne. Kuid mõned nõuanded olen endalegi kõrva taha pannud: mõtekam on süüa väherasvaseid toite rasvavabade asemel. Põhjuseks see, et nii saab ikkagi vajalikud ained kätte, aga organism ei saa soolakogust nii suurt. Üldjuhul on rasvavabad toiduained maitsvamaks tehtud just soola abil ja see on organismile väga kahjulik, eriti suurtes kogustes. Kindlasti ka see veel, et ka puuviljad võivad mingil hetkel kahjulikuks osutuda, kui neid liiga palju süüa, sest mõned puuviljad sisaldavad endis loomulikke suhkruid. Tegelikult on ju kõik teada-tuntud tõed ja informatsiooni saab selle kohta igalt poolt.

Minul on omalt poolt küsimus selline - kas keegi oskab veidi lähemalt isiklikest kogemustest veregruppide dieedist rääkida?

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada