Tervislik toitumine 889 teemat   981 postitust foorumis

Lisa vastus

See on lihtne. Seisad peegli ees(kui ...

Autor: Laura ( Ann) 10.03.05 22:37


See on lihtne. Seisad peegli ees(kui figuur probleemiks) ja vaatad oma arust olevad "head" ja "halvad" murekohad üle. Püüa vaadata võõra, kõrvalseisja pilguga, mitte mingi üldise anorektikute malli järgi. Tee kindlaks, mida sa enda juures tahaksid,et oleks teisiti. ..Inimesed maailmas on venitanud kaela pikemaks 10-te sm võrra,rääkimata kõrvadest jm. Iga naine saab oma figuuri korrigeerida, kui ta vaid tahab ja kui see näib talle olulisena....Samas ära unusta lugemast viimaseni üles oma positiivsed omadused ja kehaosad, millega sa rahul või väga rahul oled. Kiida ennast selle eest ja ole selle üle õnnelik. Meenuta, et on inimesi, kellel on midagi hoopis puudu või kaotatud õnnetustega. Õpi olema tänulik selle küllusliku kenaduse ja olemasoleva eest. See võib sulle ehk naljakaski või ülearune tunduda, kuid selles on suur iva.....See, mis inimestes teiste jaoks atraktiivne ja kütkestav on, on peamiselt inimese iseteadlikkus, ENESEKINDLUS ja eneseusaldus. Jah, ilu on oluline, aga ainult siis kui selle ilu kandja on ennast respekteeriv ja armastav. Mtte nartsissismi mõttes vaid selles mõttes, et oskab oma väärtusi hinnata ja on ENESEKINDEL. Ühte tuleb ka meeles pidada, kõigile ei saa kunagi meeldida nii nagu sinule ei meeldi kõik inimesed. Ja oluline on võimalikult varakult kätte saada nipp-OLLA ISE. Sest kogu elu ei jõua inimene teeselda ja näidelda. Varem või hiljem tüdineb, väsib. Mida varem OLED ISE, seda varem leiad omale meelepärase kaaslase, või kaaslased. Kui tundub, et erined oluliselt üldmassist, siis see pole küll õnnetus. Üldmass on alati üsna igav ja rumal ja enesekindluseta olnud. Otsi oma tee ja ole enda üle õnnelik.
Kui sa pole rahul oma sisemise minaga või koguni teadmistega, siis tee sama, ainult paberi ja pliiatsi abil. Kirjuta üles ühele lehe poolele, mis sulle enda juures ei meeldi ja teisele, mis meeldib. Lisa veel, mida saab parandada ja kuidas. Veel hoia meeles 2 tähtsat asja :1) TAHE, 2) TEGUTSEMINE.
Unistamine ei vii sihile, ehkki unistamine meeldib ka näiteks mulle väga. Aga sellega ei tasu liiale minna, teatud staadiumis tuleb üle minna tegudele.
Mõtlemine elu ja nende väärtuste ja puuduste üle on väga oluline enda edasiarenemise teel. Vahel on suureks abiliseks hea film, sageli hea raamat. Soovitan lugeda väga erinevaid elulugusid.On erakordselt huvitav ja kosutav tõdeda kui palju on inimesed vaevelnud ja unistaud, pingutanud ja kaotanud, armastanud ja võitnud , õppinud ja ebaõnnestunud, enne kui on inimeseks saanud. ST. õnnelikuks või enesekindlaks saanud.
Mine homme raamatukokku ja võta välja head raamatud, seda soovitan ka siinsetele teistele muretsejatele, kelle mõte on ühe asja külge kleepunud. Olen ise sellest palju abi saanud oma pereelu elamisel ja lastekasvatamisel ja muidugi töökarjääris. On huvitav tabada teiste inimestega sarnast mõttekäiku, kinnitust sellele, samas on huvitav tabada, et oi, selle peale pole ma tulnud, et nad elavad või mõtlevad või toimivad nii ja teistmoodi hoopis kui mina. Miks ja kuidas neil siis on läinud....Võimalusi on muidki, aga kuskilt tuleb alustada ja parem alustada raamatust. Pole parimat sõpra ega mõtete juhtijat.
Veel, tänaseks viimaseks mõtteks. Väga heaks enesetunde tõstjaks on see kui suudad midagi teha paremini kui keskmine oskus. Olgu see siis keel, kudumine, trükkimine, arvutitundmine, õmblemine, luuletuste päheõppimine või mis iganes. Olgu see algul või õige pisike ja suhteliselt vähetähtis asi. Aga alustama peaks sellest, et midagi osata paremini kui teised. See on ülimalt efektiivne ja kiiresti eneseusku tõstev tegur. Proovi järgi! Nüüd aga head und! Kohtume jälle kui mõte liigub.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada