Tervislik toitumine 890 teemat   983 postitust foorumis

Lisa vastus

Inimene on ainus elusolend, kes ei saavuta ...

Autor: Meedik 18.10.01 16:10

Inimene on ainus elusolend, kes ei saavuta oma loomulikku eluea piiri. Metsloomad tunnetavad instinkti alusel, kuidas elada, mida süüa ja juua. Haiguse ajal nad nälgivad. Mugavas tsivilisatsioonis elanud inimesed on kaotanud selle instinkti. 99% inimestest kannatab just väärtoitumisest tekkinud haiguste tõttu. Halva enesetunde puhul kaob meil enamasti söögiisu. Loodus sunnib tegelikult nälgima, et puhastada organismi ja anda talle võimalus enesetaastamiseks. Ei kujutleta, kuivõrd on organism saastatud paljude aastate ülesöömise tõttu. Inimene sööb ja joob kõike, mida silm ihaldab ja imestab siis, et elab alla oma võimaluste piire.
Korraliku auto puhul peetakse ilmtingimata täpselt kinni õige bensiiniga tankimisest, õigeaegsest õlide vahetusest jne. Keegi ei tule selle pealegi, et võiks kõiki bensiinimarke kas ühekaupa või lausa korraga paaki panna - on ju ette teada, et mootor läheb kindlapeale tuksi. Ometi on tegemist vaid "metallikolakaga". Endale me topime aga erinevaid "bensiine" sisse just nii nagu parajasti pähe tuleb ja mõni ime siis, et "kapoti all klõbiseb-koliseb, ajab sinist suitsu ja jätab sageli tee peale".
Oleme ülikoolis õppinud küll palju tarkusi, aga seni pole meil veel asiseid teadmisi terveks olemisest e. preventiivsest meditsiinist. Oma passivanuse eest ei ole voli ära joosta, aga traditsiooniliste vananemisvaevusteta lahe elu on küll väga paljuski meie endi kätes. Õige elustrateegia asub "kõrvade vahel". Keha on rumal. Ta on nagu väike laps, kes just kodus kõhu täissöönuna ihaldab ometi kõike, mida näeb. Ainult mõistusega on võimalik ületada kahjulikud soovid.
Kõik lihtne on geniaalne ja geniaalne on tegelikult lihtne!
Eeltoodud mõtted on pärit juhuslikult raamatukogus kättesaadud raamatutest : Lidija Kovaceva "Kooskõlas loodusega" 1997,
Paul Bregg "Nälgimise ime" 1993
"Dr. Hay dieet " - poodides müügil.
Tänu neile raamatuile olen oma "pööningul" teinud palju korrektiive ja nüüd on liigestest "krõbisemised" palju vähemaks ja olen oma "peki söönud peekoniks" ilma kallite lümfimassaazide ja tselluliidikreemideta, milleks vähestel tohtritel on raha vabalt välja käia. esialgu eksperimenteerisin enda peal. Nüüd on sõpru-tuttavaid olnud vabatahtlikeks katsealusteks ja olnud selle üle rõõmsad.
Tervet uudishimu, eelarvamustevabadust, parasjagu tahtejõudu ja Sa ei kahetse!

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada