Tervislik toitumine 890 teemat   983 postitust foorumis

Lisa vastus

Kopeerisin siia osa psühhiaater dr.Jüri Enneti ...

Autor: Jarmole 02.07.04 09:22

Kopeerisin siia osa psühhiaater dr.Jüri Enneti vastusest ühele kaalujälgimisega alustanud ja seejärel täiesti hingeliselt haigeks jäänud noorele naisele (vt Mureliku kirjad alates mai keskelt)

"...Mina olen ise tohter ja nende küsimustega veidi (pikki aastaid)kokku puutunud.
Olen arvamusel, et lastele ja noortele on IGASUGUNE paastumine, nn kaalujälgimisega "dirigeerimised" keelatud. Neid sinna rühmadesse võtta ei tohi..."

Väga kogenud ja pidevalt anorektikute-buliimikute probleemidega kokkupuutuva tohtri sõnu võiks vist uskuda.
Igasugune keemia on muidugi halb, samuti paastumised ja näljutamised. Seda isegi täiskasvanutele, väljakujunemata organismist rääkimata. Ainus kindel viis on hakata vähem sööma. Mitte mingeid radikaalseid vahendeid, mis ainevahetuse terveks eluks paigast ära ajavad.

Muide, mina kahtlen väga, kas sa ikka oled mees, parajalt paks ja paremates aastates. Kahtlen selle määratluse esimeses sõnas. Aga see on lihtsalt niisama, meie omavaheline asi. Ega see neiu enam siia kirjutama ei tule ja elab kas samamoodi edasi või valib mingi kiiresti mõjuva tee. Ning siis ongi ta igaveses nõiaringis, kust enam väljapääsu pole.

Paksude õnnetus on see, et rasvarakud on kehas olemas, need tekitas meie neiule ilmselt ema juba lapsepõlves tubli toitmisega. Ja nüüd nõuavad need rakud pidevalt süüa.
Kurb, aga tõsi.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada