Tervislik toitumine 887 teemat   983 postitust foorumis

Lisa vastus

Enam-vähem seda rahutute jalgade sündroom ...

Autor: Vilmale 25.06.04 16:20

Enam-vähem seda rahutute jalgade sündroom just ongi. Kannatasin ka ise selle tõve all, aga nüüd olen saanud abi Futura kalaõli tablettidest, mida võtan igal õhtupoolikul 2 suurt tbl ehk 2 grammi.

Enne seda ei saanud jalgade pärast magada, jalad olid nagu tulised (katsudes aga mitte) ja sügelesid seestpoolt ja neid pidi kogu aeg liigutama. Kalaõli tabletid ilmselt laiendavad veresooni ja jalgade verevarustus paraneb. Aga ma tean, et sellel sündroomil on vähemalt 10 erinevat põhjust ja eesti arstid ei taha sellega üldse eriti tegelda. Nad ei oska seda ravida ja siis püüavad patsiendile selgeks teha, et see on ettekujutus.

Ei tasu ka küsida siit arstide poolelt dr.Pajose käest, tema vastab ainult "Tulge vastuvõtule", (vist 300 krooni, kui ma ei eksi).

Eesti keeles ei leidu selle kohta materjali, aga inglise keeles annab "restless legs" ja soome keeles "levottomat jalat" palju vastuseid. Mina leidsin endale just soome netilehekülgedelt minu jaoks toimiva ravi, võtan kalaõlile lisaks ka magneesiumitablette.

Kõigil ei pruugi ise ravimi leidmine nii hästi õnnestuda, aga proovi ikka.
Heade soovidega
M-u


Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada