Tervislik toitumine 887 teemat   983 postitust foorumis

Lisa vastus

--Kuigi ma tahaksin sind tõesti aidata, on ...

Autor: Kaassõltuvus 25.05.04 15:43

--Kuigi ma tahaksin sind tõesti aidata, on mul oma töö ja oma elu. Niisugune pidev teineteisest möödarääkimine tekitab aga pingeid ja frustratsiooni ning jõuetust. Ma ei ole koolitatud meedik ega isegi mitte pedagoog, kes suudaks lõpmatuseni korrata üht ja sedasama, mida aga üldse kuulda ei taheta.

--See on tõesti nii, et koolitamata aitajad võivad kiiresti läbi põleda. ... Tavaline inimene võtab asja aga hinge, üritab kõgest väest ning ühel hetkel tunneb, et enam ei jaksa.

On olemas ka selline asi nagu kaassõltuvus: haigus, mille põdeja tunneb vastupandamatut tungi tegelda pidevalt teise inimese probleemidega, muretseda teise pärast ja teha kõik, et see teine oma (lootusetust) tõvest terveks saaks. Asja konks on aga selles, et kaassõltlane ei vali endale kunagi partneriks inimest, kellest võiks õige abi korral tõesti asja saada, vaid kindlasti ainult selle, kes laseb end lõpmatuseni aidata ja iialgi ei parane. Eriti sageli leiab kaassõltlasi alkohoolikute kõrvalt, aga ka söömishäiretega inimestel, narkomaanidel, ületöötajatel, vägivallatsejatel, kroonilistel ringitõmbajatel ja teistel sundkäitujatel on oma kaassõltlastest partnerid, kelle elu koosnebki ainult teise inimese muutmisest ja lõputust aitamisest. Kusjuures see pole mingi häbiasi, kaassõltuvus on sama tõsine psüühiline probleem nagu söömishäiredki.

--Pole midagi parata, Murelik, mina jätan su nüüdsest üksi. Ei jaksa enam. Ehk tulevad uued, kes veel loodavad. Mina enam mitte.

Braavo! :-) See on punkt, kuhu enamik kaassõltlasi iialgi ei jõua. Sulle võib tõesti õnne soovida ja õlale patsutada, sest see on ilmselt kõige tervemõistuslikum lahendus, mis sinu jaoks selles olukorras olla saab.

Kalli-kalli!
Eve

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada