Tervislik toitumine 890 teemat   983 postitust foorumis

Lisa vastus

Söömishäired sarnanevad mõnes mõttes väga ...

Autor: Murelikule veelkord 25.05.04 13:25

Söömishäired sarnanevad mõnes mõttes väga alkoholismiga. Alkoholismi ei saa ravida enne kui alkohoolik oma haigust endale tunnistab ja selle omaks võtab. Just samuti peab ka söömishäiretega inimene kõigepealt omaks võtma, et ta on haige. Ja et küsimus pole enam kehakaalu tõusmises või langemises, vaid psüühilises haiguses, mis vajab psühhiaatrilist ravi.

Sina seda endale tunnistada ei taha ja räägid hoopiski oma menüüst ja tahtejõu puudusest. Just nagu saaks psüühilisi haigusi ravida tugeva tahtejõu abil. See oleks ju igati tore, aga kahjuks nii ei ole. Inimesed, kes sulle nõu annavad, räägivad psühhiaatri juurde minekust, sina aga räägid muust.

Kuigi ma tahaksin sind tõesti aidata, on mul oma töö ja oma elu. Niisugune pidev teineteisest möödarääkimine tekitab aga pingeid ja frustratsiooni ning jõuetust. Ma ei ole koolitatud meedik ega isegi mitte pedagoog, kes suudaks lõpmatuseni korrata üht ja sedasama, mida aga üldse kuulda ei taheta.

Pole midagi parata, Murelik, mina jätan su nüüdsest üksi. Ei jaksa enam. Ehk tulevad uued, kes veel loodavad. Mina enam mitte.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada