Tervislik toitumine 890 teemat   983 postitust foorumis

Lisa vastus

Tere Murelik, Olen lugenud läbi kõik sinu ...

Autor: kah hädas söömisega 24.05.04 10:56

Tere Murelik,

Olen lugenud läbi kõik sinu kirjad. Tunnen endaga palju sarnasust, v.a. see, et mina läksin arstile. Panin psühhiaatrile aja kinni, võtsin ennast kokku ja läksingi kohale.

Mul läks õnneks, sest sattusin väga hea arsti juurde. Seda pole sul küll vaja karta, et keegi sind mõnitama hakkab, et sa pole ju alakaaluline, mis sa siit otsid. Mina ka ei kaalu enam 34 kg nagu varem, kuid arsti kinnitusel on minu toitumisharjumused ja käitumine endiselt anorektikule omased. Arst kirjutas antidepressane ja need on aidanud selles mõttes, et tunnen nüüd, millal olen näljane ja millal on kõht täis. Varem ei saanud ma enam aru, millal vajan toitu ja millal ei. Näljutasin ja, kui sõin, siis ei suutnud portsjoneid kontrollida. Nüüd söön regulaarselt, kuid mitte palju korraga. Mul lihtsalt tuleb täiskõhu tunne ja lõpetan söömise. Varem ei osanud ma ära tunda, millal lõpetada. Kehakaalule mõtlen aga endiselt kogu aeg. Tahaksin iga kord, kui ennast kaalun kaaluda kasvõi natukenegi vähem kui eelmine kord. Samuti ei ole kuhugi kadunud piinavad mõtted tarbitud kaloritest. Arvutan pidevalt palju ma olen tarbinud ja palju ära kulutanud. Need mõtted on piinavad, kuid loodan nendest vabaneda aja jooksul. Tean, et see võtab lihtsalt aega. Mul on küll veel tervenemiseni pikk tee, kuid lohutan ennast sellega, et vähemalt olen midagi ette võtnud, et sellest nõiaringist välja saada. Sa ei pääse probleemipuntrast välja, kasutades samasugust mõtlemist kui sinna sisenemisel.

Soovitan sul igal juhul minna arstile.
Samuti, kuid tahad leida lohutust, soovitan sul lugeda raamatupoodides müügil olevat raamatut "Stalini lehmad" (autor. S. Oksanen). Tundmine, et minuga kohati hirmuäratavalt sarnase mõtlemisega inimesi on maailmas teisigi on mind igatahes lohutanud.

Soovin sulle head paranemist!

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada