Tervislik toitumine 887 teemat   983 postitust foorumis

Lisa vastus

Olen üks neist, kes on püüdnud viimase 10 ...

Autor: Kriitikule 23.05.04 09:58

Olen üks neist, kes on püüdnud viimase 10 päeva jooksul Mureliku kirjadele vastata ning üritanud teda kõikide vahenditega mõjutada kohe ja kiiresti arsti poole pöörduma. Kirjutasin reedel Murelikule pika vastuse, aga tal ei ole ilmselt nädalavahetusel juurdepääsu arvutile ning saab seda lugeda alles esmaspäeval. Eelmisel nädalavahetusel oli sama lugu.

Mureliku juhtum on ju täiesti klassikaline näide tähelepanu puudumisest, ühe pere laste omavahelisest pidevast kõrvutamisest vanemate poolt ja selle "teise" lapse meeleheitlikest pingutustest leida tunnustust.

Kuna olen elu jooksul taoliste juhtumitega kokku puutunud, siis püüdsin talitada just nii, nagu sinagi õigeks pead - ütlesin Murelikule kogu tõe näkku ega hakanud teda asjatult lohutama. Ma nägin, et vastukaaluks minu sõnumitele tekkisid alati kohe ka ühe teise kirjutaja omad. Need püüdsid minu ütlemisi nullida ning Murelikku lohutada, et asi polegi üldse hull, proovisid veenda teda korralikult sööma ja nii edasi "küll kõik läheb mööda" stiilis. Ja et su kehakaal on ju täiesti normis, söö viis korda päevas ja nii edasi. On näha, et need heasoovlikud inimesed ei tea anoreksiast-buliimiast midagi ja on minu järskudest ütlemistest kohkunud. Nad arvavad, et küll hea tahtmisega saab kõigest üle. Oh kui see vaid nii oleks!

Olen väga rõõmus, et sain sinult tuge oma suunale: ilma ilustamata tõde on ainus, mis aitab. Murelik on praegu küll mitme etapi võrra sinust tagapool, ta vajab natuke veel ka kaastunnet, kuid kindlasti mitte mõttetut haletsust ega tühje lootusi. See ei vii kuskile.

Veelgi rõõmsam olen aga sinu enese pärast. Oled kõik etapid läbi käinud ja asja endale põhjalikult selgeks teinud. Loodan väga, et sa nüüd enam ei tagane oma otsustest helistada esmaspäeval arstile. Ja loodan sinust ka siin leheküljel veel kuulda (sama varjunime all, et sind ära tunda). Buliimikuid-anorektikuid on palju, nad on nõutud ja süüdistavad kõiges iseennast, just nagu Murelik seda teeb. Kui nad satuvad siia saidile, siis saavad nad nendest kirjutistest tuge ja vajalikku teavet.
M-u

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada