Tervislik toitumine 890 teemat   983 postitust foorumis

Lisa vastus

Eks ta ole, dieet teeb paksuks! Igasugused ...

Autor: aina 06.06.01 16:12

Eks ta ole, dieet teeb paksuks! Igasugused imedieedid, proteiinidieet vms., on tegelt tervisele väga kahjulikud. Nad on ühekülgsed ja tavaliselt keeravad kogu seedemehhanismi nii tuksi kui vähegi v6imalik. Eks ta ole, "10 kilo 7 päevaga"- ja ajakiri müüb end justkui iseenesest. Heal juhul saavutataksegi 10 kilo, higi ja pisaratega, aga nädala pärast on näha, et kogu vaev oli asjata ja veelgi enam, nüüd jääb iga tükk shokolaadi kuhugi kintsu külge pidama ja kilosid tuleb veel juurde rohkemgi, kui enne oli.

Ega polegi midagi teha, eks k6ik tea isegi väga hästi, et lisakilod kaovad, kui me end liigutades rohkem energiat kulutame kui me süües seda endale sisestame. Aga ainult normaalset, tasakaalustatud toitu, mitte ainult kas proteiine v6i süsivesikuid vms. Keha vajab mitmekülgsust ja siis ta saab endaga ka hästi hakkama ja ei ladesta kuhjaga "halvemate päevade" varuks. Kui näiteks päevane toidukogus langeb alla 1500 kcal, siis seedemehhanism aeglustub v6i jääb kohe päris soiku. Inimese keha ei ole üldise heaolukorraga kaasa läinud, s.t. vähese toidu korral löövad häirekellad - nüüd on käes näljaaeg, midagi ei tohi kehast välja viia, ei tea, millal jälle kord energiat saab! Keha alalhoiuinstinkt.

Ega need kilod ikka ei kao küll, kui ennast ei liiguta. Ja sport annab veel ka ilusa kuju, nii kätele kui jalgadele, k6hule ja seljale. Ja hea enesetunde annab kah. Ja tegelt ongi nii, et eks korrutatakse ühtesid ja samu t6desid tuhandeid kordi. Kuid ikkagi on vahel selline käegalöömis-tahtmine peal. Paljudele, nagu siingi foorumis näha, annab tuge WW - kaalujälgijad. Mulle isiklikult tundub kogu see värk veidi sektilikuna (minu isiklik arvamus, soovimata kedagi solvata) ja sellepärast ei ole sellega ka liitunud. Vahest lugemine siin foorumis annab jälle motivatsiooni juurde, vahel suudan end ise motiveerida, sest tegelt on eesmärgid, mille poole ma püüdlen ju ka püüdlemist väärt.

Kuid siiski huvitab mind teiste siinlugejate kogemus, arvamus - kuidas hoida end 6igel kursil. 6ige kursi all m6tlen ma tervislikku toitumist ja liigutamist. Kuidas te end motiveerite? Kas pole vahest nii, et lööd käega, et kui te, rahvas, mind sellisena ei aktsepteeri, nagu ma olen, siis...... Ja just nimelt söön midagi mitte m6istlikku.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada