Tervisesport 244 teemat   276 postitust foorumis

Lisa vastus

valutavad põlved

Autor: sörgiarmastaja 06.02.10 21:53

olen ka sörgiarmastaja, ikka tund ja veerand korraga. mure on selles, et mõlemad põlved valutavad ja on vahelduva eduga põletikus. glükoosamiin on küll hullema ära võtnud, aga ikka tuleb enne jooksmist valuvaigistit neelata. kas see, et põlvi ignoreerin ja ikkagi jooksen, võib mingi hullu tagajärje tekitada või on lootust, et läheb ise üle?
teine asi on see, et muidugi hea meelega jookseks pinnasel mitte asfaldil. oleks isegi vastav võimalus, aga kardan nii hirmsasti hulkuvaid koeri, et ei julge isegi veidi inimtühjematelt tänavatelt läbi joosta. lasen ikka Annelinnas kõige rahvarohkemal prospektil :) kas kedagi on koer (loe: neljajalgne tapamasin) jooksu ajal rünnanud?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Fleur   06.02.10 21:53

lugedes valutavate põlvede lugu, tekkis mul soov nõu anda, kuigi pole med. töötaja. olen kuulnud, lugenud, et endale ei tohi haiget teha, sa võiksid valida mõne teise ala, millega tegelda, näiteks ujumise, sest vees valu pigem leevendub kui ägeneb. milleks end piinata? jooksmine pole ainus viis tervise hoidmiseks, paljudele jooks üldse ei sobi, eriti neile, kellel on selja- või liigesteprobleemid. kõike head!

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Valutavad põlved to Fleur   06.02.10 21:53

Ujumine ei sobi kaalualandamiseks, kuna külm vesi õpetab keha just pekki kasvatama. (Kuigi mulle väga meeldib ujuda, rekord on 3 km järjest, püüan selles paksuksminemise tõttu siiski hoiduda). Jooksminae ja aeroobika on siiski ainuke võimalus kaalualandusspordiks, kahjuks.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Jooksusõber   09.04.10 18:32

No see külma vee jutt on küll kuidagi kahtlane; ega siis füüsikaseaduste vastu ei saa ükski pekk, ehk kui ikka kulutad rohkem, kui tarbid, siis väheneb kehakaal. Seal pole vahet, kas kaloridefitsiit sai tekitatud nälgides, ujudes, joostes või telekat vahtides.
Aga jah, ise ka suur jooksufänn. Ujumine, rattasõit ka meeldivad, aga no jooksmisest paremat paraku ei ole. Põlved aga ei luba joosta, masendav lihtsalt. Käisin kunagi ka uurimas asja, öeldi, et kõik korras enamvähem, sõin mingit toidulisandit ja puhkasin spordist, kadus ka valu. Aga nii kui jälle jooksmas käin, põlved jälle tuksis.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada