Tervisesport 244 teemat   276 postitust foorumis

Lisa vastus

Trauma, mis võtab halva pöörde

Autor: Meliss 18.07.17 07:45

Tere,
Mul nädal ja natuke rohkem tagasi juhtus sporditrauma. Käisin jooksmas ja kukkusin õnnetult. Arst ütles, mul on pahkluu venitus ja sidemed on väljaveninud ja soovitas lamada 24/7 jalg üleval. Järgisin juhiseid ja kasutasin olfen diklofenaki valuvaigistavaid plaastreid, et saada turset alla. Kuna valu oli väga tugev, siis kasutasin 2. päeval määratud kogusest rohkem plaastreid, kui oli lubatud. Lubatud oli 2 plaastrit ööpäevaringes aga ma kasutasin 4 plaastrit, sest valu oli väga tugev ja ei suutnud taluda seda.
Jalg tundus paranevat. Valu oli kadunud aga teise päeva õhtul märkasin, et kui 2 min panin jala alla(pahkluu on veel paistes ja sellele toetumine ei ole võimalik) ja hüppasin karkude abil vannituppa, siis jalalaba värvus kiiresti lillaks. Aga kui jala tõstsin ülesse, siis nahavärv normaliseerus.
Oskate palun öelda, mis mu jalalabal viga on? Miks selline muutus? Ma uurisin diklofenaki valuvaigistava plaastri infolehte ja seal oli üheks kõrvalnähuks väga halb vereringlus? Kas ma sain endale diklofenaki tugeva mürgistuse?
Ma sattusin kergelt paanikasse ja eemaldasin kiiresti kõik plaastrid ja jõin kannu täie piparmünditeed ja 2 klaasi vett, et saada mürk organismist välja.
Tulemuseks oli see, et terve öö käisin WC vahet ja hommikul karkude abil vannituppa hüpates märkasin, et vasak labajalg läheb aeglasemalt punseks aga ikka jätkuvalt läheb. Aga õnneks mitte enam lillaks. Ja kui jala tõstan ülesse, siis nahavärv normaliseerub.
Palun aidake mind! Ma olen väga mures ja ma ei tea mida teha.
Ma ise olen noor ka ei ole veel 30. täis.
Märkasin seda, et varbaid saan liigutada aga vasakut labajalga ei saa ülesse ja alla liigutada, sest vasak labajalg on jätkuvalt vasakult poolt pahkluu juurest paistes. Seal on apelsini suurune muna.
Palun öelge, mida ma saaksin teha, et mu labajalg nii kiiresti värvi ei muudaks?
Kuidas ma saan päästa enda labajalga ja kuidas saan ma pärast seda turset alla ja labajala liikuma?

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada