Tervisesport 216 teemat   245 postitust foorumis

Lisa vastus

Pulss tihti üle 200

Autor: Liisu 25.08.16 00:33

Olen 35 a naine, 177 cm, 82 kg. Pool aastat pärast sünnitust hakkasin jalgrattaga sõitmas käima. Väga rahuliku sõidu peale lõi järsku pulsi vahemikku 200-230 ja seda peaaegu igal sõidul. Südame koormustest ei näidanud midagi halba, test ise kestis 6 minutit (maksimaalne koormus saavutati). Arst järeldas, et olen lihtsalt halvas füüsilises vormis. Aasta pärast sünnitust hakkasin 2 korda nädalas tennist mängima, pulss 200-230 oli väga sage külaline ja on seda siiani (2 aastat sünnitusest). Selleks, et pulss kõrgeks läheks, piisab saunast, rahulikust rattasõidust, trepist käimisest või mõnikord isegi lapse süllevõtmisest. Kui on võimalus kohe pärast atakki (nimetame seda nii) pikali heita, siis möödub seisund 5 minutiga. Kõige kauem on pulss üle 200 olnud 45 minutit. See olukord segab elu ning hirmutab lähedasi.

Ma ei suitseta, ei tarbi alkoholi, ei joo kohvi, ei söö rämpstoitu, vererõhk on madal, põen sünnitusjärgset 2. tüübi diabeeti (insuliini resistentsus, kilpnäärme alatalitlus, tablettidest Metformin ja L-Thyroxin), unerežiim on normaalne, liigun pigem jalgsi või jalgrattaga. Kuidas sellest anomaalsest pulsi tõusust lahti saada?