Suitsetamine 686 teemat   743 postitust foorumis

Lisa vastus

Minust sai täielik sõltlane

Autor: Anna 06.02.10 21:43

Olen naine,üle 50-ne.Suitsetama hakkasin,kui olin 20,olles kindel,et ega minust sõltlast saa.Aga sai ja täielik sõltlane.Kui ma miski takistuse tõttu ei saanud suitsetada,muutusin tigedaks,nii kui narkomaan.Esimest korda jätsin maha,kui olin 50 ja seda selleks,et mind austav inmene oli maha jätnud,ega tahtnud olla kehvem.Kuigi olin ülekaaluline,ei võtnud juurde,sest mu tahe suitsust loobuda oli nii suur.Esimese paari nädala jooksul oli küll paar korda tahtmine end üles puua ja käisin tuttava käest suitsu küsimas.Ju ma olin nii otsustava olekuga,et mulle anti sigaret.Tõmbasin mõlemal korral ainult paar kõhvi ja siis pesin sigarti puhtaks,et poleks rohkem võimalust kasutada.Hiljem läks muidugi kergemaks,mehe sigaretid olid nähtaval,ainult unes vahel suitsetasin.Mõõdus rohkem,kui 3a,siis hakkas mind väga häirima teiste suitsetamine,ning ühel hetkel panin ise suitsu ette. Ei olnud midagi meeldivat ja jätsin pooleli.Nädala pärast proovisin uuesti,jne.kuni minust sai uuesti suitsetaja.Hing oli väga haige,olin ju nii kaua vastu pidanud,kuid sellest polnud kasu.Proovisin veel paaril korral,aga siis kerkis mu niigi kõrge kaal ja leidsin põhjuse uuesti suitsetada.Ei aidanud seegi,et minu väga hea suitsetav sõbranna suri kopsuvähki.Ma lihtsalt ei julgenud enam proovida,olin juba mitu korda kaotajaks jäänud.2a tagasi otsustas üks tuttav suitsust loobuda ja naljaviluks lubasin teda toetada.Nüüd olen siis jälle 2a suitsuvaba ise ütlen,et mittesuitsetav suitsetaja,sest olen kindlasti sõltlane.Unes suitsetan siiani.Minu loo kokkuvõte-Kes on ikka sõltlane,sellel on loobumine väga raske.,kuid proovima peab.Kui on loobumine mitu korda ebaõnnestunud,tasub siiski uuesti proovida.Proovisin ka plaastreid,kuid tulutult,ainult jonn ja suur tahe viisid sihile.Soovin jõudu kõigile kes on teinud otsuse suitsust loobuda.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: HJ   22.02.10 00:39

Tere Anna,

Ma loodan, et sa loed mu postitust.
Just, nagu sa täiesti õigesti ära märkisid, siis ei otustanud meist mitte keegi iialgi seda esimest suitsu proovides, et me hakkame nüüd suitsetajaks või , et me satume paanikasse kui avastame, et suitsud on otsa korral.

Sinu probleem on see, et teed kõike seda tahtejõu najal. Millal sa tead, et sinust saab mittesuitsetaja? Millal sa tead, et sa ei suitseta enam iialgi? Surivoodis tõstad käed üles ja ütled, et jess ma sain sellega hakkama? Kas sa tõepoolest tahad hoiduda eluaeg tegemast midagi, mida sa nii väga teha tahad?

Võa omaks, et sa oled nüüd mittesuitsetaja. Sul on lihtsalt valida, kas sa oled õnnelik või õnnetu mittesuitsetaja. Kui sinu käest küsida, kas sa tahad olla sutisetaja või mittesuitsetaja, siis on sinu vastus alati: MITTESUITSETAJA. Miks sa siis piinad ennast? Ainus asi, mis sind vaevab hetkel on kahtlus. Füüsiline pool kaob esimeste nädalatega ja ei ole probleem. Sa arvad, et sa tõid ohvriks oma toe ja naudingu ning nüüd oled millestki ilma. Sa ei ole. Kui sa sigaretti praegu tõmbaksid ei oleks sa mitte ainult õnnetu, vaid see maitseks ka tõenäoliselt vastikult. Selleks, et ennast peale suitsu paremini tunda, tuleb end eelnevalt halvasti tunda. Suitsetamine on ku käe keevasse vette pistmine, et saada naudingut see sealt välja võttes.

Kui sa mõtled suitsetamisele mõtled sina tõenäoliselt - "ma ei tohi suitsetada :(".. muuda oma mõtlemist- millal iganes mõtted sutsetamisele kalduvad - mõtle "jippii ma olen mittesuitsetaja"

Sa oled mittesuitsetaja - ole õnnelik mittesuitsetaja.

loe mu kodulehte http://www.allencarr.ee äkki saad sealt mõtteteri ja kui on küsimusi võid ka alati kirjutada.

Sa võid täiesti vabaks saada. Sinu ainus probleem on, et sa näed suitsetamist ikka sellisena nagu tubakafirmad on aastasadu soovinud, et inimesed seda näeksid.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: mees35   28.03.10 12:52

kahjuks ei suuda loobuda. alati leian endale põhjuse, miks seda ettevõtmist edasi lükata.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: rumba   30.03.10 17:22

proovi! Mind aitas Allen Carr'i meetod ja olen tõesti õnnelik mittesuitsetaja, ehkki varem olen olnud õnnetu mahajätja;))

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: yte   21.05.11 21:19

Allen Carr'i meetod tõesti töötab. Mu isa luges selle raamatu läbi ja jättis suitsetamise maha. Ta suitsetas 32 aastat ja soovitas seda raamatut oma sõpradele , ka nemad jättsid suitsetamise maha.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: yte   21.05.11 21:30

1 naljakas juhtum oli ka selle raamatuga. Mu isa sõber suitsetas mitu aastat ja tal polnudki plaanis suitsetamist maha jätta, talle meeldis suitsetada(nii ta vähemalt rääkis) kui isa ütles et jättis Alleni meetodiga suitsetamise maha mõtles ta et isa teeb ta üle nalja. Aga isa selgitas et see pole nali. Siis isa sõber mõtles et loeb läbi niisama huvi pärast ja uskuge või mitte aga ka tema jättis maha ja nüüd see sõber "vihkab" mu isa. Ei saa aru mis imeraamat see selline on aga proovige lugeda, äkki teile ka mõjub.
Edu teile suitsetamise mahajätmisega.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Cat202   08.06.11 18:25

Olen suitsetanud u 10a ja täielik sõltlane, kuigi üle paki päevas ei läinud, pigem pool. Lubasin alati endale, et ühel ilusal päeval ma kindlasti loobun, kuid see päev lükkus alati edasi. Lõpuks jäin rasedaks ja proovisin ka siis maha jätta - ei midagi... no ei suutnud lihtsalt, tõesti. Kui oli aeg sünnitama minna siis aga tegin kodus viimase suitsu(endale teadmata). Oli võimalus ka haiglas teha, sest elukaaslane suitsetaja ja viibis minuga seal kõik päevad, aga ma ei tahtnudki - uskumatu. Koju saabudes mõtlesin esimesena suitsudele - kellele oma pool plokki slim sigarette maha müüa:)
Ma poleks iial uskunud, et suitsetamisest loobumine tegelikult nii kerge on... vahepeal oli tahtmine, aga mõtlesin siis kohe oma imearmsale tütrele ja isu kadus kohe.
Nüüdseks on möödas juba kuu ja kohe kindlasti ei hakka ma enam kunagi suitsetama:)

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada