Suitsetamine 684 teemat   743 postitust foorumis

Lisa vastus

Minu kogemus: suitsetasin vanuses 18-31, ...

Autor: Endine suitsumees 14.01.02 14:01

Minu kogemus:
suitsetasin vanuses 18-31, seejuures palju, viimastel aastatel vähemalt pakk päevas, sain hakkama ka kahe pakiga päevas.
Võib öelda, et nikotiinisõltuvus oli tugev: suitsetasin iga päev, isegi haigena hiilisin mõnikord naise eest salaja (talvel, endal 38 palavik!) rõdule ja tõmbasin ühe suitsu.
Nüüd olen 2 aastat mittesuitsetaja ja endaga väga rahul.
Mis mind aitas:
1) Kindel otsus - loobun suitsetamisest päevapealt ja igaveseks. Varjasin esimestel päevadel naise eest, et ma ei suitseta enam - kartsin, et äkki ma ei saa hakkama. Siis ei saa nane iriseda minu iseloomu nõrkuse üle.
2) Kasutasin ca pool aastat abivahendeid- nii plaastreid kui ka nätsu. Plaastreid ja nätsu kasutasin paralleelselt ca 2 nädalat, sealt edasi ainult nätsu. Alguses kangemad nätsud, siis lahjemad. Ca 0,5 aastat pärast suitsetamisest loobumist loobusin samuti päevapealt (juba lahjemate) nikotiiini sisaldavate nätsude tarbimisest.
3) TERVISESPORT - see oli minu arvates olulise tähtsusega. Peab olema vastupidavust ja tugevat kopsude tööd nõudev ala, niisugune sobib suitsetamisest loobumisel kõige paremini: jooksmine, suusatamine, rattasõit, ujumine. Jõusaal on OK, kuid mulle ei meeldinud, sest sealne tegevus ei nõua kopsudelt olulist tööd.

Mis valmistas pettumuse: olin kuulnud, et eksisteerivad mingid spetsiaalsed arstid, kes tegelevad suitsetamisest loobujate nõustamisega ning perearstilt on võimalik saada sinna saatekiri. Helistasin oma perearstile (Tln Magdaleena polikliinik), kes ei olnud millestki niisugusest kuulnud. Ütles ainult, et see on ikka igaühe enda asi ning teda paluks sihukese jamaga mitte tülitada. Seega koostasin endale ise suitsetamisest loobumise programmi, mida viisin ellu ilma teiste psühholoogilise toeta. Võib-olla aitas minu juhul ka vajadus tõestada naisele, et ma saan siiski millegagi hakkama.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada