Suitsetamine 686 teemat   743 postitust foorumis

Lisa vastus

15 aastat suitsetamist

Autor: abiks ehk 06.02.10 21:40

See oli ainus foorum mida antud teemal leidsin. Kaks nädalat tagasi sai siis suitsetamine maha jäetud. Hommikune köha lihtsalt oli juba üle mõistuse häiriv ja rikkus kogu suitsetamise mõnu ära. Maha jätmisest niisis 2 nädalat ja hommikuti on lõõrid lahti" kenasti, köha tuntavalt vähenenud, paar köhatust vaid ...Olen ka kunagi varem niimoodi päeva pealt maha jätnud -tollal ca 8 aastaks. Huvitav on see et peaks nagu olema nikotiinisõltuvus aga ei ole, on hoopis suitsu tegemise KOHA sõltuvus ja kui väldin neid kohti kus suitsu tegin siis suitsuisu polegi... Ja kui uitmõttena on tekkinud siis läheb koheselt käiku asendustegevus, milleks seekord on mul heegeldamine, väga hästi mõjub. Sama hästi võib see olla mõni põnev juturaamat mida ka saab nn kaasas kanda. Minu puhul on see ühest küljest raske ja teisalt kindlasti jälle kerge et ma hetkel töötan kodust.
Kodus olles olen vaid neis ruumides kus kunagi suitsu pole teinud ja väldin neid mõnusaid kohti kus alati suitsu tegin, näiteks köök... juba 2 nädalat siis kasutan kööki vaid kiireks söömiseks või läbi kõndimiseks. Minu abikaasa ja lapsed toetavad mind väga. Suurim probleem ( millega ka tuli mul niiööelda iseendaga rahu sõlmides nõustuda enne kui suitsetamisest loobumise otsuse tegin) - on see et selle 2 nädala jooksul on kehakaal tõusnud rõõmsas tempos juba üle 5 kilo, osad riided ka enam selga ei lähe... Depressiooni pole kohe yldse õnneks, ilmselt kuna olin siis valmis paksuks saama.... tegelikult tuli ju valida kas hommikune tappev köha nii et hing kinni või paks olemine ja olin sunnitud valima kahest halvast talutavama. Ma nimelt ei söö rohkem kui enne, nii et näksimise muret pole. Mingi aeg tagasi ostsin yhe raamatu " Kuidas loobuda suitsetamisest" aga selle raamatuga oli nii et nii kui kaane peale pilgu viskasin nii suitsu ka põlema panin, lihtsalt nii isuäratav ilus suitsu pilt oli kaane peal.
Mitte mingisuguseid tablette ma sööma ka pole nõus ja sporti ei salli silmaotsas, seega need 2 depressioonitekitajat jäävad minust kohe kindlasti kaugele . Toitumisharjumus üsna tervislikku sorti ja muuta ei soovi, sest toiduvalmistamist ei salli silmaotsas, enne nõus olema söömata kui miskit eksrat ette võtta seepärast jääb ka kaalujälgijatega liituimne ära. Selle pika jutu mõte, tahaks kangesti teada, kui ja kas üldse, ainevahetus(?) taastub suitsetamisaegsele tasemele, st normaliseerub ja kui jah siis kui mitu aastat selleks kulub? Sest ma mõtlen et kui see päeva pealt suitsetamine mul juba tesit korda elus nüüd tegelikult üsna kergelt õnnestub siis äkki saab jälle tehtud otsus hakata suitsetama nii paari aasta pärast "kuna võib ju maha jätta jälle päeva pealt). Kardan et ei tea kaua ma jaksan olla paks....hetkel juba tünni tunne tekkinud, hetkel küll leppinud sellega aga igaveseks ei sooviks niisuguseks jääda. Tänud kes jaksasid läbi lugeda.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: HJ   22.02.10 01:00

Tubli saavutus, et oled nõuks võtnud sellest pahest vabaneda.

Kuigi sa muudad selle ettevõtmise nii mõneski vallas, et endale tahtmatult raskemaks, olen ma veendunud, et sa saad kindlasti hakkama.

Soovitaksin lugeda sul selle teemast artiklit minu kodulehel. Äkki on abiks.
http://www.allencarr.ee/suitsetamine-ja-kaal/

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada