Suitsetamine 686 teemat   743 postitust foorumis

Lisa vastus

Üks miljonitest suitsust loobujatest

Autor: Silvi 45 06.02.10 21:42

Sattusin seda arutelu lugema esmakordselt , kuna olen nüüd ka üks miljonitest suitsust loobujatest ja tunnen siirast äratundmisrõõmu lugedes enamuse pingutustest. Ise olen praegu küll plaastrite abiga 4 nädalat ilma füüsilise suitsuta olnud, aga ilmselt saanud kätte nikotiini annuse ja psühholoogilse efekti-et plaaster on ravim, mis aitab! Aga muidu on kõik nii armsalt tuttav-depressioon, võitlus tõusva kehakaaluga, identiteedi kriis-olen suitsetanud pea 30 aastat ja maha jätma ärgitas tegelikult vabariiklik suitsetamispoliitika-suitsetajate diskrimineerimine. Kui see meeldiv toiming on ikka nii ebameeldivaks tehtud, siis küpse daami ja pedagoogina kuskil tänavanurgal ikka sigaretti enam ette ei pane ja eks ikka ka võhm väljas ja bronhiit ja valud südames, aga 45 inimene võib-olla ongi juba vana ja haige! Igatahes on jah väga raske sooritus ja kui lugeda kaaskannatajate kogemustest- kergemaks ei lähe. Aga muidugi on ikka sõltumatusel ka omad voorused. Igatahes tervitan kõiki ja soovin edu iseenda leidmisel.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: HJ   22.02.10 00:55

Edu Silvi!

Ma siiralt loodan, et su ettevõtmine õnnestub. Kuid tahaksin siinkohal ka ära märkida, et sa teed selle enda jaoks palju raskemaks, kui see olema peaks. Ma räägin siinkohal plaastrite kasutamisest. See millega sina võitled on nikotiinisõltuvus. Samas on ka vahend millega sa selle vastu võitled nikotiin. Sa üritad saada võitu sõltuvusest ainega, millest sa sõltuvuses oled. See on kui öelda alkohoolikule, et ta ei tohi enam viina juua, selle asemel peaks ta seda endale veeni süstima. Antud hetkel ei tee sa muud kui pikendad enda sõltuvust. Kuidas on see võimalik, et nikotiin sigarettides on sõltuvust tekitav mürk ja samas on nikotiin plaastrites ravim? Aine on ju täpselt sama. Mitte mingisugust erinevust. Absoluutselt.

Teoorias on plaastrid ja nätsud küll loogilised - suitsetajal tuleb tegelda kahe probleemiga. Esiteks murda harjumus suitsetaada ja kui sellega on ühel pool, siis tuleks tegelda selle sõltuvuse poolega. Kuid suitsetamine ei ole harjumus vaid uimasti sõltuvus ning nikotiinist füüsiline võõrdumine on väga kiire ja võõrutusnähud on väga leebed.

Igal juhul ära usu lihtsalt mind. Uuri ise plaastrite kohta ning ära võta kuulda ühte allikat. Kui plaastrid oleksid tõhus viis suitsetamisest loobumisel siis tsiteeriks nad seda ka enda kodulehel. Usu mind ma olen otsinud ning seda on väga raske leida. Tihtipeale tsiteeritakse tulemusi uuringutest, mida viiakse läbi 6 kuud peale viimast sigaretti ja mida "unustatakse öelda" on see, et inimene on kasutanud peale sigarette täpselt samat ainet, mida ta sai sigarettidest plaastrite või nätsu näol edasi.

Point, mida ma tahtsin öelda on see, et iga meetod millega õnnestub maha jätta on õige, kuid nikotiini sõltuvust ravida nikotiiniga - edu sulle ja ma loodan väga, et sul õnnestub.

PS - sul läheb paremaks. Sul läheb paremaks kohe kui sa keha ei nõua enam nikotiini. Kuid ta nõuab seda seni, kuni sa seda talle lahkelt pakud.

Nikotiinist nähtavad ärajääma nähud võivad olla kuni viis päeva, kuid kui mõttestatus on paigas on need väga leebed. Kolme nädala pärast ei ole sa sellest mürgist mitte kuidagi sõltuv. Jääb ainult tegelda psühholoogilise poolega. Kui mina peaksin jaotama suitesetamissõltuvuse füüsiliseks ja psühholoogiliseks pooleks jaguneksid protsendid suisa 99% ja 1%. Füüsilise poolega on väga kerge toime tulla, eeldades, et meelestatus on õige.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada