Suhted & seks 1 070 teemat   1 332 postitust foorumis

Lisa vastus

Siit leiad VASTUSE tõeliseks ELUKS Jumal ...

Autor: Endel PEETS 11.06.03 10:28

Siit leiad VASTUSE tõeliseks ELUKS

Jumal on tõeline ARMASTUS.
Sügav, väga sügav on asjade olemus, kes seda mõistab, - Kg 7,24; Kirja MOTO 1Ko 2,14.15.; Ap.t 5,38.39.

Ja Jumal TÖÖTAB ISE ja ka KRISTUS töötab kogu AEG (Jh 5,17.).
Tõelise armastuse otsinguil ehk pidev usupuhastustöö iseendaga

Püha Kiri ütleb: - Jumal on armastus (1Jh4,8.), ja Jumal otsib meid ning tuleb meie juurde täis armu ja tõde, tingimusel, kui me otsime teda kõigest oma südamest, hingest, meelest (see ongi PÜHENDUMINE), - seega tõeline armastus (agape) on armastus tões, mis ei hävi ilmaski (1Ko13,8).
Armastus ei seisne iialgi oma himude rahuldamises.
Kuidas aga tõelise armastuseni jõuda? Alustame loomisest, - Jumal lõi inimese meheks ja naiseks (1Mo1,27; 1Mo5,2), seega Püha Kiri käsitleb inimesesna mehe ja naise abielu, ühe lihana (Mt19,5), millisest lihast (ihust) on siin jutt, - eks ikka Vaimsest ihust (1Ko15,44). Paulus lisab (1Ko11,11), et naine meheta ja mees naiseta pole Issandas (loe armastuses) jne.

Rumalad mehed ja naised elavad aga kannatuselu lahus Issandast, - see pole abielu, vaid on kõrvutielu, - oma egost lähtudes. Püha Kirja tekstis on INIMENE MEES ja NAINE koos, - maakeeli ehk kaheliikmeline perekond. Täpselt nii, nagu ütleb järgnev tähendamissõna (Mk 4,33.34.) maise lapse kohta, nii kehtib see ka ajatus maailmas inimese (mees ja naine koos) kohta.
Meenub üks lugu ühest dzunglilapsest, kes ei võtnud sokolaadi vastu, kuna ta polnud isegi klaaskommi suhu saanud. Sellised on ka inimesed (nii mehed kui naised), nad kõik põgenevad Jumalast (loe armastusest) eemale, kiirusega, nagu hirmunud kihutav hobune lahingust (Jr 8,6.). Siin on tegu armastusega - agape. peale agape on olemas veel armastus kui philein (koostöös küünarnukitunne), armastus kui eran (loe erootika) jne.
Kui eran asetada näiteks maapinnale, siis philein asub kümne korruselise maja katusel ja agape kõige kõrgema valge pilvenuki serval ca 10. km kõrgusel. ABIELU on IGAVESTI PÜSIV vaid kõigi komponentide olemasolul. Seepärast on Pühas Kirjas tekst ... oma himude rahuldamisest (vaid eran), või ka kannatusabielust (+ veel philein), aga tütarlastel tuleb olla poisile väga kallis (kallilt käes, - mitte väljategemise tähenduses).
Odav tüdruk rikub ise oma armastuse ära, sest armumise järel tuleb tütarlapsel oma poika VAIM üles äratada, ja nii, et poika unistaks pidevalt taevast (valge pilve nurk 10. km kõrgusel).
NB! Odav tüdruk on väärt oma odavat ELU.
Ja peale selle - rüütlid tekivad vaid tõeliste DAAMIDE kõrvale, aga kui tüdruk on kergesti voodi viidav ehk lõdva püksikummiga, siis ta võib rüütlist vaid unistada.
Soovitan tüdrukuil oma poikat võimalikult varakult äratama hakata, kuid ise tuleb olla kallis...
Tõeline armastus laseb meil kõigil end leida, ka üksikuil või üksikuks jäänuil, kui me teeme panuse sellisele inimesele, kes kõnnib koos Jumalaga, - s.o. uussündinud inimene (2Ko5,17), teist TEED (Jh 14,6.) ei ole.
Tüdrukute jaoks kehtib reegel, et - Jumal purustab ja tõstab jälle üles (näiteks Js 45,7.), ja TÕDE (Jh 14,6.) ongi see PEEGEL (Jk 1,23.), mis tuleb Sul tütarlapsena enese ette seada. Odava tüdruku ja rüütli vahel on selline kuristik (Lk 16,26.), mida keegi ei saa ise ületada.
Ja NB! Poistel on esimene kallis tüdruk väga oluline. Juhul kui poiss kaotab esimese armsama (armastatud tüdruku), võib temast saada kergesti armastuse alal petis, üha uute tüdrukute jahtija. Esimese armastuse kaotanud poiss, peaks kõik enesest andma, et mitte langeda armastuse petise rajale, - seda on kerge öelda, aga raske saavutada, sest Jumal on temale juba tõeline vastutuul (Js 40,24.), ... ja on tekkinud suur oht - saada mürkmaoks (Jr 8,17.).
Jumala kartus selles seisnebki, et kardad eksida oma tuleviku vastu.
Tõeline armastus laseb meil kõigil end leida, ka üksikuil või üksikuks jäänuil, kui me teeme panuse sellisele inimesele, kes kõnnib koos Jumalaga, - s.o. uussündinud inimene (2Ko5,17), teist TEED (Jh 14,6.) ei ole. Kuidas armastuse ehtsuses veenduda, selleks ongi vaja kohtuda uussündinud inimesega.

Aga Jumal purustab ja tõstab jälle üles (näiteks Js 45,7.), ja TÕDE (Jh 14,6.) ongi see PEEGEL (Jk 1,23.) mille ka mina kõikjal vohava mürgise (Jh 8,44.) okse ja roe (Js 28,8.) läbi Sinu ette sean. Uussünni ja vana mina vahel on selline kuristik (Lk 16,26.), mida keegi ei saa ise ületada.
Inimesed - kui te tahate tunda tõelist ARMASTUST kogu oma edasises elus, ... siis tuleks teil ületada see kuristik ja tulla EEBALI mäelt GERISIMI mäele (näieks 5Mo 27, ...).
Loe seda kirja mitu korda ja küsi juba konkreetselt .... midagi enesele ja Sa saad selle.

Jumal on Vaim (Jh4,24) ja tõelise armastuse otsimine on tõeline vaimne pingutus maise elu üle mõtisklemisel, järgides Jumala Sõna. Jumala Sõna suudavad avada vaid uussündinud inimesed, teised mitte (Mk4,33.34).
Usupuhastuspüha on vaid üks päev (31okt.), soovitan aga usupuhastustööd teha pidevalt, - iga päev, kuni Issand (loe tõeline armastus) tuleb.
Lugedes käesolevat teksti kõigest oma südamest, hingest, meelest - oled Sa Vaimu armulaual.
Olgem tublid oma igapäevasel Vaimu armulaual, - tasu sell

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada