Suhted & seks 1 070 teemat   1 336 postitust foorumis

Lisa vastus

Loe seda artiklit: Enneaegne seemnepurse ...

Autor: to mart 29.08.06 22:18

Loe seda artiklit:

Enneaegne seemnepurse

Enneaegne seemnepurse on püsiv või perioodiliselt esinev, minimaalsel stimulatsioonil, enne või vahetult peale penetratsiooni tekkiv tahtele allumatu seemnepurse, mis tekitab stressi mehele ja häirib partnersuhteid. Keskmine tupesisese penetratsiooni aeg on 3 minutit.

Enneaegne seemnepurse on kõige levinum meeste seksuaalhäire. Elu jooksul kogeb enneaegset seemnepurset 75% meestest. Sagedamini esineb häire noorematel meestel ja väheneb seksuaalsete kogemuste kasvades.

Enneaegse seemnepurske põhjused võivad olla närviregulatsiooni eripära, glans peenise ülitundlikkus, tsentraalsete närvikeskuste tundlikkus, vaagnatraumad, sugutrakti kroonilised põletikud ja probleemid partnersuhetes. Enamikel juhtudel orgaanilist häiret enneaegse ejakulatsiooni põhjusena ei leita.

Paljudel vähese seksuaalelu kogemusega meestel tekitab enneaegset ejakulatsiooni hirm suguühte ebaõnnestumise suhtes. Sellistes olukordades oleks kõige õigem pöörduda psühhiaatri või seksuoloogi vastuvõtule, koolipoisse aidatakse noorte nõustamiskeskustes.

Ravi sõltub põhjusest. Kasutusel on psühho- ja seksuaalteraapia (Masters - Johnson tehnikad) ning medikamentoosne ravi (lokaalselt Lidokaiin geel, süsteemselt serotoniini tagaihaaret pärssivad tritsüklilised antidepressandid).

Psühho - ja seksuaalteraapias kasutatakse nn. enesekontrolli tehnikaid, näiteks Mastersi ja Johnsoni poolt 1970. aastal loodud nn. "Squeeze" meetod, mis mõeldud selleks, et vähendada hirmu seksi vastu ja parandada ejakulatoorset kontrolli. Meetod seisneb eneserahuldamises e. masturbatsioonis, mille käigus patsient õpib tundma oma keha ja kontrollima ejakulatsiooni. Käsikiimlus lõpetatakse umbes 3 - 4 sekundit enne ejakulatsiooni ja jätkatakse seda mõne aja pärast uuesti, korrates meetodit mitmeid kordi. Uuringute andmetel annab nimetatud meetod tulemusi umbes 95 % juhtudest.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada