Suhted & seks 1 070 teemat   1 335 postitust foorumis

Lisa vastus

Ma arvan, et sa mõtlesid "tülitsemist", eks ...

Autor: Tülitamine ja tülitsemine 21.07.04 16:55

Ma arvan, et sa mõtlesid "tülitsemist", eks ju ? Tülitada ehk häirida saad sina kedagi teist (üksinda), omavaheliseks tülitsemiseks on aga vaja vähemalt kaht inimest.

Sina oled ilmselt mittekonfliktne inimene. Lased ennast tülli kiskuda, aga hiljem kahetsed. Konfliktsed inimesed on need, kes ei saa isegi ajalehte osta ilma, et tekiks suurem või väiksem sõnavahetus või arusaamatus.

Mina isiklikult püüan vältida tülisid ja õiendamisi. Samas ma tean, et väga sageli lahendab üks korralik, st vaospeetud ja viisakuse piirides toimuv tülitsemine väga kiiresti pinged, selgitab olukorra ja puhastab atmosfääri. Sellist tüli pole küll vaja kahetseda, kui keegi ei kaotanud selle käigus oma väärikust ega avanud teistele oma loomuse neid külgi, mida oleks targem varjata.

Kui aga inimene vajab tülisid selleks, et välja elada kellegi teise peal oma kibestumisi, kadedust, pettumusi, frustratsiooni vms, siis on see muidugi kurjast. Kahjuks on selliseid inimesi rohkem kui me sooviksime. Neid kohtab väga sagedasti ka Delfi foorumites. Vahel jääb mulje, et Eestis elavadki ainult niisugused inimesed.

Vaevalt et sina oma lähedastega kurjalt tülitsed. Paljud inimesed lihtsalt lähevad kergesti põlema, tõstavad häält ja teevad kurja nägu. Kui aga välditi inetusi ega püütud vastaspoolt tahtlikult solvata, siis läheb kõik kergesti mööda, asi ununeb ja leppimine on magus. Leppimist aga ei tohiks edasi lükata, sest vinduv ja selgitamata vahekord hakkab suhteid hävitama.

See kõik on muidugi tuhat korda keerulisem, kui siin jõuaks kirjutada. Aga ehk andis mu jutt siiski mõne vajaliku pidepunkti.
M-u

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada