Suguhaigused 123 teemat   199 postitust foorumis

Lisa vastus

Küsimused seoses klamüüdiaga

Autor: Anonümaator 02.09.17 20:53

Tere!

Mul oleks mitu küsimust seoses klamüüdiaga:
1) Saan aru, et klamüüdial on peiteperiood tavaliselt 1-3 nädalat. Kui olen nakatunud ja on toimunud uue kaaslasega (mitte nakatunud) seksuaalvahekord peale nakatumist, kuid enne seda kui test positiivseks läheb, kas ka siis on uuele partnerile haiguse edasiandmine sama tõenäoline? Kas peiteperiood siinkohal tähendab, et haigus on kehas igalpool olemas, kuid pole nö veel aktiivne või tähendab see seda, et haigust on lihtsalt veel nii vähe, et suure tõenäosusega ei jõua see testi? Vastasel juhul miks test ei suuda tuvastada mitteaktiivset klamüüdiabakterit?
2) Leidsin varasemalt küsimuse Azithromycin kohta, kus tuli välja, et see, kas arst kirjtuab Azithromycin või Doxycycline sõltub aastaajast ja haiguse eelloost jne. Kas saaksite täpsustada? Kas isikliku soovi korral saab alati valida ise kumba tarvitada (eeldusel, et ei ole allergiaid ega muud, mis Azithromycin puhul keelatud oleks)? Nimelt ei tahaks nädalast kuuri teha, vaid sooviksin väga ühe doosiga tehtud saada selle.
3) Kas klamüüdia vastast antibiootikumi võib võtta ka juba peiteperioodil või sellisel juhul antibiootikum veel ei toimiks?

PS: Osad küsimused on lihtsalt sügava huvi pärast ning kindlasti ei võtaks ise näiteks enne positiivse testi tulemust antibiootikume ega riskiks kaitsmata vahekorra tegemisega seni kuni pole kindel veel testi tulemustes.

Tänud!

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Triin   05.09.17 17:27

Tere!

Siin anonüümses foorumis ei vasta arstid. Kui soovite kliinik.ee-s arsti vastust, siis palun pöörduge konkreetse arsti poole. Günekoloogile saab esitada küsimuse siit: https://www.kliinik.ee/noustamine

Parimate soovidega
kliinik.ee vanemtoimetaja

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada