Suguhaigused 120 teemat   196 postitust foorumis

Lisa vastus

Herpes või midagi muud?

Autor: martin m 03.10.10 00:33

Kaks päeva tagasi hakkas jalgade ja kõhu piirill sügelema, järgmine hommik oli nii paremal kui vasakul pool kubemepiirkonda palju punaseid ja valusaid ville.. samas on eilsest alates enesetunne nõrk ja silmad kergelt valusad, väike peavalu. Täna teevad villid veel rohkem valu.

Tegin villidest ka pildi:

http://lh5.ggpht.com/_38PE_d5oVUQ/TKeVc_2CZmI/AAAAAAAAAKg/AgdD12IbCxc/s576/blisters1.jpg

Umbes kuu aega tagasi pöördusin perearsti juurde kahe erineva kaebusega, mul olid veidi tesitsugused ja natuke väiksemad herpese villid genitaalidel ja samal ajal suuremad paised jalgadel. Arst arvas, suuremad paised on tekitanud mingi patsill, mis on verre saanud ja kirjutas nendega võitlemiseks antibiootikumi kuuri, kuid samas arvas, et genitaalidel ikka herpes ja nende jaox sain retseptiga tabletid. Nii paised kui herpes taandus peale antibootikumide ja herpese vastaste tabletidega kiiresti. Igaks juhuks lasi arst ka kuu aega tagasi vereproovi teha, kuid kõik näitajad olid tookord korras.

Mul on ka mitmed aastad tagasi genitaalidel mõned väikesed ja üksikud villid (tõenäoliselt herpese) olnud.. kuid nad on ise ära paranenud ja pole suuremat valu ning ebamugavust tekitanud.

Paar nädalat tagasi põdesin mingit viirust 3-4 päeva, oksendasin ja olin palavikus, siis paranesin ise ära ja arsti juurde ei pöördunud. Tundub, et immuunsüsteemiga on midagi korrast ära ja see on nõrk.

Seekord on see palju valulisem ja tugevam kui kunagi varem.. samas ei ole see päris genitaalidel vaid nende lähedal parema ja vasaku reie ülaosas. Kas peaksin uuesti herpese ravi retsepti paluma?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Kliinik.ee   05.10.10 10:37

Kliinik.ee keskkonnas saad ka arstilt nõu küsida. Vt üleval paremal nurgas. Küsi julgelt,

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: martin m   08.10.10 01:34

Tahtsin küsida arstilt, aga vastuse saab ju sellise, kui sinna klikata:
Antud valdkonnas saate tutvuda varasemate küsimuste-vastustega, kuid hetkel ei saa nõu küsida. Avame rubriigi lähinädalatel!

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Kliinik   15.10.10 16:31

Kliinikus saad ka perearstilt nõu küsida http://www.kliinik.ee/perearst/id-26/noustamine

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Testikodus.ee   10.08.11 11:41

Martin, agea on juba möödas Su küsimisest, aga kui Sul on endiselt villid, saad end herpese osas analüüsida ise, tehes seda läbi www.testikodus.ee.
Telli sealt herpese proovivõtu komplekt, võta villist proov, saada laborisse ja paari päeva pärast saad tulemuse internetist näha. Kui proov on positiivne, palun prindi ja pöördu sellega uue ravi määramiseks arsti poole.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada