Stress 989 teemat   1 317 postitust foorumis

Lisa vastus

Unenäod ja reaalsus

Autor: N 26 22.01.19 11:03

Tere!

Lapsest saadik olen nö "kuutõbine" olnud. Käinud ringi, väga elavad unenäod, nutnud/rääkinud/karjunud unes jne.. Vanemana tunnen, et asjad hakkavad juba üle käte minema. Kui enne ma kõndisin unes ja rääkisin, siis nüüd näen asju ja ei ärka ülesse sellest unenäost (näen reaalset ümbrust ja nö "viirastusi" .

Toon näite eile öösel toimunust, sest vaatasin ka kellaaegasid ja äkki mu unefaasidest lihtsam põhjuseid leida..
Läksin voodisse 00:00 paiku, kl 00:40 ehmatasin ülesse, konkreetset unenägu vms ei mäleta. Vaatasin kapi suunas, mis jalutsis ja nägin seal kahte kassi istumas, kes vaatasid aknast välja. Tõusin istukile, pilgutasin silmi, ma teadsin, et tegelikult seal kapil üks kott ja ehtekarp .. Ometigi nägin ma ikka kasse, kass vaatas minu poole ja uuesti aknasse (liiguvad ja tõetruud). Panin silmad kinni, üritasin rahuneda ja uinusin uuesti.

Kasside asemel näen ma ka vahel enda toas inimesi jne, mis tegelikult on enamasti varjud või muud esemed. Tihti ma tõusen püsti ja panen tule põlema või katsun seda eset. Enamasti kui ülesse ärkan/ehmatan, siis mu süda meeletult peksab. Vahel kergemini, vahel hullemini. Tihti "viirastus" ei kaogi, kui olen püsti tõusnud ja seda katsunud vms.. vahel loobun ja jään uuesti magama (sisendades endale, et see pole päris).

Kas mul on midagi viga või mida ma peaksin tegema?? See on väga kurnav mulle ja hirmutav.
Olen korras vaimse tervisega inimene, elan iseseisvalt ja mul on korralik töökoht. Olen üpris emotsionaalne ja tundlik inimene. Ainus tervisehäda, mis võib kuidagi seotud võib olla on nö pingepeavalud.

Sai pikk, vabandan!
Tänan Teid vastuse eest!

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada