Stress 1 000 teemat   1 333 postitust foorumis

Lisa vastus

Paanikahäired

Autor: Egle 11.03.13 12:56

Tere!
Sooviksin, et siia kirjutaksid inimesed, kes minuga samas seisus või oskab aidata.

Mul algasid umbes kuu aega tagasi paanikahäired. Käisin kõik arstid läbi, lõpuks siis selgus, et paanikahäire.
Sain AD Cipralex. Umbes kahe nädala pärast läks paremaks. Sain päris kaua nii olla, et isegi ei mäletanud enam, et mul üldse paanikahäired on. Siis mõtlesin, et mida ma ikka neid kalleid ravimeid ostan, et võtan parem analoogid - elicea. Ja arst oli ka sellega nõus, kuid sain kolm tabletti ära võtta ja enesetunne hakkas kohe halvemaks muutuma. Ja ei julgenud neid enam edasi võtta. Ostsin uuesti Cipralexi, nüüd olen neid kolm päeva võtnud, enesetunde muutust kahjuks veel pole. Igatahes sümptomid, mis tagasi tulid, on iiveldus, söögiisupuudus, vähene värisemine, südamepekslemine. Hommikuti, kui silmad lahti teen, siis juba väga iiveldab sees.

Palun vastake, kes Te olete ka sama asjaga kokku puutunud ja kas Teil on ka nii olnud, et originaal sobib ja olete proovinud odavamat analoogi, kuid tervis läks sellega halvemaks?

Ootan väga Teie vastuseid!

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: to Egle   12.03.13 11:30

Jah, on küll kogemus, et originaalravim sobis hästi, ent analoog mitte. Samas, minu puhul ei olnud tegemist AD-ga, vaid ühe südameravimiga.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Ema   19.03.13 20:06

Mu emal on paanika hood ja tal on need väga tihti.

Tal on ned nii et ta hakkab järsku nutma ja tal hakkavad jalad värisema ja ta ei saa hästi hingata :(

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Est   02.04.13 00:48

ka minul olid paanikahood, mis olen nüüdseks kontrolli alla saanud. Juba vähemalt asta pol neid olnud. Vahel tekib küll tunne, et nagu hakkaks tulema, aga rahulikult asja võttes see siiski polegi tulnud.Depressiooni ravim aitab, aga ei välista uusi paanikahooguid. Ürita tegeleda probleemiga, mis kutsub sul esile paanikahoogusid. See on mingi varjatud rahulolematus oma eluga. Paanikahoog teatabki sulle, et midagi on sinu elus valesti ja sunnib sellega oma probleemidele silma vaatama.
Mind aitas teadmine, et minu süda on korras ja talub koormust. Seega paanikahoo tulles ütlesin endale, et olgu siis paanikahoog kui see nii peab olema, sain rahulikum olla, sest teadsin, et minuga tegelikult ei juhtu midagi, sest süda peab vastu. (Lase ka oma südant kontrollida, kui sul on surmahirm). Panin jahedat vett näole ja rinnale, üritasin mõtted mujale viia ja rahuneda.Leevendust pakub ka oma pea paitamine. Hea variant oli ka otsekohe värske õhu kätte jalutama minna.Juba riidesse panek aitab mõtteid ümber suunata, kuigi riidesse panek vaevaline. On veel hingamistehnikaid, mis aitavad. Nendest saad lugeda ajakirjast Psühholoogia Sinule mai 2011.a. Panikahood kaovad kui lepid nendega,uskudes, et midagi ei juhtu sinuga selle ajal.
Minu paanikahood tekkisid depressioonist. Ürita millegiga tegelema hakata: tervisesport, enesearendamine. Paanikahoogude kohta sad teavet ka ajakirjast TERVENDAJA jne.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Kats   19.10.13 08:42

Paanikahoog võib peale tulla keset esinemist, koosolekut - mitte midagi ei aita. Hingamine nagu seiskuks, ahmin õhku. Jookseks tõesti hea meelega välja, värske õhu kätte, kuid ei saa. See on väga piinlik. Ükski kehaosa, ka näolihased ei allu enam kontrollile. Olen teraapiates käinud, proovinud eri nippe, kui seni pole miski aidanud. PS! Kõige hullem on, kui öeldakse "see on normaalne, sest paljudel on esinemishirm ja paanikahood". Aga füüsilisel kujul on see nagu elu ja surma küsimus järsku - ei aita need ratsionaliseerimised ja asi tundub hoopis tõsisem. Nüüd võtan ette veel ühe psühhiaatri külastuse.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada