Stress 1 000 teemat   1 331 postitust foorumis

Lisa vastus

Kaks mure - halb mälu ja tujumuutus

Autor: Murelaps 22.05.16 17:56

Tervist! Olen 17-aastane tütarlaps, keda vaevavad kaks mure.
Esimene neist on seotud minu halva mäluga - ma võin sekundi pealt ära unustada, mida mulle just seletati. Isegi, kui pööran asjadele maksimaalselt tähelepanu, kustuvad need mälust väga kiiresti. See on kooli puhul eriti raske, sest õppejõudude loengud ei jää mulle meelde (pluss minu õppeedukus kannatab selle all korralikult). Kui tahan konspekti teha, pean lauset nägema või keegi peab seda mulle mitu korda kordama, et ma selle õigesti kirjutatud saaksin. Samuti lähevad oma enesegi mõtted mul kähku meelest ära jne. Millest see tingitud on? (Lisan igaks juhuks ka selle, et suitsu ei tee, alkoholi ei joo ja narkootilisi aineid samuti ei tarbi)
Teiseks olen tähele pannud, et mul kuidagi imelikult tuju kõigub. Paar päeva tundub, et elu on nii ilus, ma armastan elu ja kõik on nii hästi. Järgmisel päeval tundub peale näiteks mingit pisikest allakäiku või ebaõnnestumist, et elu on nii halb, ma ei taha enam elada või üldse selliste asjadega olla. Sellisel hetkel võin palju nutta ja nagu tahaks asju loopida jne. Elus mingeid suuri muutusi pole toimunud mis seda põhjustada võiks ja depressiooni ei ole (pole kunagi olnud ka). Mis võib selle põhjustajaks olla?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: KKM   23.05.16 13:53

loe informatsiooni düspraksia kohta ning võimalusel suhtle oma perearstiga või palu vanemate abi, et pöörduda spetsialisti poole. Eesmärgiks on omandada oskused, mis aitavad Sul probleemidega toime tulla.
Tuju kõikumise pärast ära väga muretse, oled ju teismeline! See läheb üle :)

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada