Stress 997 teemat   1 330 postitust foorumis

Lisa vastus

Käitumine

Autor: Siim Tambaum 02.11.12 18:57

Tere
Minu teema siis järgmine. Mul lagunes juba teine perekond, kus lagundaja polnud mina ise. Kuid mõlemal juhul on süüdistatud mind. Süü siis nimelt minu käitumises. Nimelt iga suhte algul on kõik kena, kuid mingi hetk kaob minus romantilisus, hakkan tarbima alkoholi rohkem, kaob ära naise suhtumine kui naisesse. Sellised on olnud süüdistused. Mõlema perega on mul ka lapsed. Mind ennast paneb muretsema,et ma ei suuda lastega suhelda peale lahkuminekut, ma ei suuda ennast sundida, olen teinud mitmeid katseid, kuid südames on kohe vanad haavad lahti. Mida küll teha. Olen koheselt masenduses ja depressioonis. Ma ei suuda oma mineviku lahti lasta. Ehk saab kuidagi abi

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Tanel   12.01.13 20:55

Tere!

Ma arvan, et perekonna lagunemises ei ole ainult ühte "süüdlast", vaid perekond on ikka mehe ja naise koostööst sündiv liit.
Kui jätame süüdlase otsimise ära, siis kõigepealt võiks endalt küsida, et "Mida ma oleksin saanud paremini teha?". Oma partneri väärtusehinnanguid saab muuta läbi oma käitumise. Ehk kui "romantilisus"(ehk seksuaaltung) kaob, siis tuleb tööd teha, et mitte kaugeneda partnerist nii füüsiliselt(mis on mingil määral paratamatu), kui ka vaimselt. Ei ole ju nii, et seesama inimene, kellese ollakse olnud nii armunud, muutub järsku väljakannatamatuks, rumalaks ja nii tüütuks inimeseks, kellega lahkuminek on tähtsam, kui lapsed(perekond). Usun, et hea suhe nõuab ohvreid ja väga terast silma ja kõrva oma partneri suhtes. Küsi endalt, kas oleksid nõus ohverdama nädalavahetuse, mida oled nii kaua oodanud, pere jaoks? Ja kui palju kordi? Kas ka kõik nädalavahetused? Kas oleksid nõus ohverdama alkoholi joomise igaveseks, kui naine seda soovib? Oma sõbrad?
Kes ei ohverda, ei suuda luua midagi püsivat ja väärtuslikku.
Mitte kunagi ei ole hilja suhteid taastada aga see on võimalik juhul, kui soovid tõeliselt midagi endas muuta.
Näpuga teistele näidata ja enesehaletsuse nurka taanduda oskab meist iga1.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada