Stress 987 teemat   1 316 postitust foorumis

Lisa vastus

Depressioon ja suhe

Autor: Naine28 09.05.17 22:04

Tere,

Olen olnud suhtes juba peaaegu 2 aastat. Alguses nagu ikka oli kõik ilus ja hea.
Haigestusin depressiooni suhte esimese aasta poolel. Ja kahjuks siis hakkasid ka väga suured tülid ja probleemid.
Kõige suuremateks probleemideks on see, et mina olen väga armukade ja ei usalda oma meest (ta on mulle valetanud ja varjanud)
Suhte alguses ma usaldasin teda, aga ta kahjuks pettis minu usaldust oma valede ja varjamistega. Lubas, et enam ei valeta ja lasi mul ka kontrollida ta facebooki (andis oma parooli) ja telefoni.
Kahjuks muutus see mul igapäevaseks ja isegi läksin üle piiri sellega. Pidin igapäevaselt kontrollima ja tunnen tegelikult siiani seda vajadust. Nüüdseks ta ei lase mul kontrollida ja üritan tema mobili tegelikult igapäev vaadata, kuigi edutult tal on parooli all.
Mul on endal vastik kui ma seda teen tegelikult, süda hakka puperdama. Aga nii on vaja teada mul, kas ta on mind petnud või otsib uut naist.
Meie tülid on läinud ka füüsiliseks. Sõimame teineteist tihti (mina enamjaolt alustan esimesena sõimu ja võin ka füüsiliseks minna, pilt läheb mustaks ja kargan küüntega kallale) Ma ei alusta ilma asjata, alati on põhjus. Kahjuks ta alati valab õli tulle. Läheb närvi ja hakkab enamjaolt alandama ka mind lõpuks.
Lisaks teeb mulle väga haiget see, et ta ei ole mulle toeks minu depressiooniga. Ta pole kordagi toeks olnud, kui nutan ja nö hoog on peal siis eirab, vaatab põlastava pilguga või tüli käigus alandab, et olen haige.
Kui olen füüsiliselt haige (näiteks toidumürgitus vms) siis on toeks olnud mulle.
Olen proovinud temaga mitu korda maha istuda ja rääkida nö asjad selgeks, kuna hoolin temast ja tahaksin, et suhe toimiks, aga kahjuks need vestused ei vii mitte kuhugi. Tema raiub oma teemat ja mina enda teemat.
Vahel soovin, et enam ei armastaks teda siis oleks lihtsam suhe lõpetada ja enda eluga edasi minna. Samas kardan, et mu depressioon süveneb lahkumineku ja kolimise tõttu.
Meil mõlemal on vigu ja eks igal inimesel ole.
Mida ma tegema pean,et suhet paremaks muuta?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Evelin   16.05.17 13:50

Üks soovitus, kuigi see võib olla Sulle raske- ära enam kontrolli teda. Kui ta minna tahab, läheb ta nagunii, kontroll siin ei aita, saad vaid ise haiget ja võid mõndagi valesti tõlgendada. Meeleheide on halb nõuandja. Depressiooniga peab igaüks ise toime tulema, lähedased saavad küll toetada, aga haiguseni viivad alati mingid probleemid, mis tuleb lahendada, muidu jääd terveks eluks nendega võitlema. Kui lapsepõlves või mujal on mingid teemad, mis on tinginud praeguse kontrollivajaduse, hüljatuse ja mahajäetuse tunde (kirjeldus on vaid näiteks), tuleks neile otsa vaadata ja saada aru, milles on tegelik põhjus. Igal inimesel on vigu, kuid neid saab vajadusel ka parandada. Õnne ja paranemist soovides!

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada