Stress 989 teemat   1 316 postitust foorumis

Lisa vastus

Tere. Kas kellegil on kogemusi antidepressantidega? ...

Autor: Laura 17.03.07 13:06

Tere. Kas kellegil on kogemusi antidepressantidega? Olen lugenud nende kõrvalmõjude kohta, aga kui tõsiselt neid ikkagi uskuma peab? Lugesin, et ei tohiks tegeleda asjadega, mis nõuavad suurt tähelepanu, nt autojuhtimisega, aga ma läksin just autokooli. Mul on ka madal vererõhk ja olen kohe 18 saamas. Kas antidepressantide kasutamine minu jaoks on liiga ohtlik?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: SKORPION   04.03.10 14:23

Kohe kindlasti on nad sinule ohtlikud,seda enam kui oled auto roolis.Jgal rohul on omad kõrval toimed.Vähemalt püüa mitte autokooli ajal neid tarvitada.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: tarts   08.03.10 16:01

miks peaksid sa ültse neid antidepressante võtma on kogemusi ja olen proovinud erinevaid kuid kasu neist pole vähemalt minul pole olnud kui on probleemid siis need võimendavad seda probleemi mitte ei vähenda ning minu arvamus neist on väga halb ei soovita. Kuid kasuta rahusteid toime kohene ja väga hästi aitavad kui väheks jääb võta 2 tabletti päevas kui ikka vähe võta 3 siis peaks ikka aitama vähemalt ajutiselt ning rahustid tunduvalt odavamad. soovitan xanax 0,5mg 30 tabletti 68kr

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Eve   18.08.10 13:58

tartsil õigus...olen erinevaid AD.sid kasutanu (zoloft, paroxetin, sertralin, fluks)....no pole tolku...paroxetin tekitas lisaks veel ärevushäireid ja võõrutusnähud olid kohutavad (pea käis pidevalt ringi, iiveldas, ebamäärane hirmutunne)...aga xanax on inimese sõber...unehäirete korral ka imovane või nitrazepam

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: hunt   15.09.10 16:43

Vastupidiselt tartsile ütlen ma seda, et mind just aitasid antidepressandid. Samas igasugu rahusteid, eriti Xanaxit, ei soovitaks mitte mingil juhul.
Antidepressantidega on nii, et tuleb proovida erinevaid, kuni leiad selle, mis sind aitab ja kõrvalmõjusid ei tekita. Üks psühhiaater seletas mulle, et see on pullikaka jutt, et võta kuu aeg ja siis saab alles mõjust aru (tavaline ravimireklaam tegelikult). Mõjust saab ikka kohe aru. Mitte et täismõju kohe tuleks, kuid saab kohe aru, mida see tablett sinuga teeb. Tablett, mis mõjunb esimesel võtmisel halvasti, ei hakka ka kuu aja pärats imet tegema, ning lõpuks oled veel sõltuvuses ka.
Rahusti probleem just ongi see ühekordsus, ning sobib siis, kui on üksikud probleemid mõnikord. Rahusti ei ravi midagi, küll aga tekitab sõltuvust, ning enamasti palju suuremat unisust kui antidepressandid (nendega on nii, et osad tekitavad ja osad ei tekita, neid on ju sadu liike)

Jube alatu on minu meelest see plära, et oi mis te neid antidepressante võtate.... Kui inimene on juba nii kaugele jõudnud oma masendusega, et ta ise tajub, et muu vist enam ei aita, siis ei ole kellegi asi talle muinasjutte rääkida, ja veel vähem rahustitest.
Põhiline on leida hea psühhiaater: selline, kes ei pendelda kahe-kolme ravimi vahet, mida ta kõigile ja alati kirjutab, vaid kes on valmis proovia erinevaid. Hea psühhiaater ei ütle, et alguses ongi halb (sest tegelikut ei tohi olla). Hea psühhiaater paneb enne korraliku diagnoosi ja saadab patsiendi uuringutele, et välistada igasugu muud põhjused ärevuse tekitajatena.

Kohe kindlasti ei ole rahusti mõju ühekordsem antidepressandi omast, sest sõltuvust tekitavad pigem just rahustid. Abistav mõju on ühekordne, kuid mitte mõju üleüldse.
Ühesõnaga: kui tunned, et vajad antidepressante, siis loe vähem igasugu tekte nende kohta, ja otsi endale hea psühhiaater.

Jama on see, et tihti kirjutattaksegi ühte ja sama (2-3 liiki antikaid, ja rohkem neid nagu ei olekski). Sellist juttu ajab psühhiaater, et no võtke kuu aega, siis vaatame, või "ongi neil kõrvalmõjud" .. jätke sinnapaika ja otsige uus.
Õigete antidepressantide leidmine on aeganõudev protsess. Tihti on vaja vahetad nii arste kui ravimeid mitmeid kordi. Võibolla autokooli periood ei ole selleks tüesti kõige parem. Kuid kui sa juba tead, kuidas konkreetne ravim mõjub, siis tead ka juba ise, kas ta segaks autoga sõitmist. See on ju ka lati ravimi infolehel kirjas. Kõik eelpool nimetataud ravimid segavad autosõitu kohe kindlasti. Eriti hoiaks eemale XANAXist. See on ärevushäire rohi, mitte rahusti ega antidepressant, ning mõjub positivselt vaid spetsiifilistel juhtudel. Ning tekitab iLGET sõltuvust.

Sellisest üksikust halvast päevast aitavad kõige paremini (minul) üle saada valuvaigistid (retseptiga saadavad). Need ei tee uniseks, aitavad keskenduda ja tekitavad heaolutunde. Kuid tähtis on aru saada, et mitte mingil juhul ei tohi neid kasutada pikaajaliselt, vaid kui on paar rasket päeva või midagi sellist. Mulle ütles psühhar, et igasugu rahustid on kõige hullemad asjad, mida võtta.
Antidepressantidest võib küsida coaxili alguseks: selline nõrk mõju, kuid samas konkreetne ja tajutav. Samas lühiajaline (paar tundi). Kohutavalt jueb oli selline nagu Remeron, samuti oli Flux. Effexoro kohta olen kuulnud häid sõnu (et mõjub rahustavalt kuid mitte uimastavalt). See kõik on muidugi väga individuaalne.

Arstile tasub rõhutada, mida sa ootad antidepressantidest: kas sa tahad rahustavat mõju, või ergutavat, või mõtteid koondada aitavt või missu enda eesmärk on. Sest millegipärast arvavad nad esmajoones seda, et tahad end rahustada.
Kindlasti tuleb enne antikate võtmist teha selgeks, kas on ikka depressioon. Või on hoopis ärevushäire, mingi foobia, lihtsalt stress ja väsimus, tähelepanuhäire, hüperaktiivsus, autism kergel kujul ja nii edasi. Kõik ei ole depressioon, mida me selleks nimetame.

Selle järgi ma küll tablette ei valiks, et mis odavam on. Mõnekümne või ka mõnesaja krooni pärats oma tervis tuksi keerata on ikka eriti loll.

Õigete antidepressantide leidmine on aeganõudev protsessm nõuab pühendunud psühhiaatrit, ning kui mingitest antidepresantidest hakkab halb, siis need on valed ja tuleb välja vahetada. See, et võta enne kuu aega, on vnanenud arusaam.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: evele   15.09.10 16:55

Sama jutt sulle, mis ma siin juba kirjutasin. Sa poel ju tegelikult väga paljusid proovinud, selle põhjal ei saa veel midagi otsustada. Võibolla on kogus vale või mingi koosmõju teiste ravimitega. Kui sul on tuttavaid farmatseute, tasub nendega enne konsulteerida, et ise teada rohkem, mid aküsida. Kui psühhiaatri käest konkreetset ravimit küsida, sis selgubki, et on olemas rohkem kui 3-4 liiki.
Antidepressante on ju kümneid kui mitte sadu. Ei saa ju paari põhjal midagi otsustada.
Vahet tuleb teha ka kõrvalmõjude ja ärajäämanähtudel. Ehk siis su ärevus või stekkida viimasest, mitte esimesest. Teisisõnu: vahe kahe võtmise korra vahel võis olla liiga pikk, tekkis juba sõltuvus ja uut annust veel polnud.
Miks sa ennast üldse heast peast millestki võõrutama hakkasid? Valel ajal võõrutamine, või päevapealt võõrutamine ei saagi midagi head tuua.Üks märk halvast psühhiaatrist on see, et ta käsib teil midagi (mida siiani võtnud olete)päevapealt lõpetada. See on küll märk, mille ilmnedes tuleb kohe tulema tulla.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Eve   20.09.10 10:59

ma ei hakanud heast peast ja järsku võõrutama...võõrutasin ikka väga ettevaatlikult...aga tühja kah, mis ma ikka siin seletan...varsti lähen nagunii minema, mistarvis üldse targutada ja teisi tüüdata...SORRY!

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada