Stress 964 teemat   1 288 postitust foorumis

Lisa vastus

Ma ei kujuta ette, kuhu seda kirjutada, aga ...

Autor: Meeleheitel. 12.05.06 18:09

Ma ei kujuta ette, kuhu seda kirjutada, aga võib-olla on stress tõesti kõige õigem teema, sest see tekitab küll stressi. Probleemiks on nimelt mu käed. Jah, just nimelt käed. Ma kahtlustan, et mul on mingi vereringehaigus/häire - allergia ei saa see ju olla, või saab? - sest nad on kogu aeg valge-punaselaigulised, sõrmed ja käelabad on alati - ja ma mõtlen seda sõna otseses mõttes - punased, täiesti tulipunased ning jääkülmad. Kuid nagu sellest veel vähe oleks - issand, seda on nii piinlik tunnistada - on nad ka olenemata olukorrast väga-väga niisked, lausa higised. Kui nad just täiesti külmast krampis ei ole, siis palju ei puudu, et nad suisa tilguksid. (Tihti seda teevadki, eriti kui veidikenegi soojem ilm on.)

See on muutnud mu väga häbelikuks ja enesekindlusest ei saa juttugi olla. Käesurumine on asi, millele mõtlemine tekitab hirmujudinaid ja kui aeg-ajalt seda tegema pean, siis ei nõua just erilisi oskusi nägemaks hirmunud pilku vaese kaaslase silmis, kui ta kätte surutakse midagi külma ja väga-väga märga.

Kogu mu hiiglaslik probleem on mind viinud täiesti meeleheitele, ma ei julge osa võtta üritustest, ringidest, sest uskuge mind, eestlastele meeldib mingil põhjusel kätt suruda. Ma kardan, et võin oma tõttu kaotada sõpru, kui mitte praeguseid, siis vähemalt tulevasi, sest tavaliselt kaasneb ka oma nime ütlemisega käesurumine ja need, kellega ma seda teinud olen, on pärast küll üsna kiiresti ära kadunud.

Nüüd on ees gümnaasiumi lõpetamine ja kardan rohkem kui ei iialgi varem, sest see tähendab palju käesurumisi kõigiga ja ma sõna otseses mõttes häbenen ennast. Riietega, mis mul on, oleksid pikad daamikindad ka ebasobivad, lausa naeruväärsed.

Kas kellelgi on mingeid soovitusi, ükskõik milliseid, palun, kogemusi? Ükskõik mida? See ei saa ju normaalne olla? Kas tõesti pole mingit abi või ravi?

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada