Stress 965 teemat   1 289 postitust foorumis

Lisa vastus

Sügisepimedus tekitab paratamatult sügisnukrust, ...

Autor: Sügis 25.09.04 19:26

Sügisepimedus tekitab paratamatult sügisnukrust, mille vastu on soomlased leiutanud valgusravi. Olen kuulnud, et neid lampe on ka meil kusagil saada. Soomes on valgusravi kohvikud ja muud säärased.
Loe Postimehe artiklit, all on ka Aura reklaam
http://www.postimees.ee/220904/tartu_postimees/tarbija/145236.php


http://www.aurakeskus.ee/et/front/terviseklubi.html
Aura Keskuses avatakse 22.septembril valgusteraapia kabinet.

Kabineti teenuseid saab kasutada Aura Keskuse terviseklubi külastades.

Ilma terviseklubi pääset ostmata eraldi seansid:
E- R kell 7.00, kell 8.00, kell 9.00 20 - 30 min. (max 10 in.)

Oktoobri lõpuni hommikuste seansside tutvumishind 25 krooni üks inimene.

Kabinetis on kasutusel spetsiaalsed valgusravi SAMALUX lambid, mille mõju on kiire ja usaldusväärne. Valgustugevus 10000 Lux 50 cm kaugusel lambist.

Info telefonil 730 0280


Valgusteraapia - tunnustatud meetod sügistalvise väsimuse vastu

Kui sulle on tuttavad niisugused sümptomid nagu liigne väsimus, vähene energia, meeleolu alanemine, unisus, suurenenud söögiisu sügisel ja talvel, siis võid saada abi valgusravist.
See on ohutu ja tõhus meetod vähendamaks neid sümptome.

1. Valgusravi vajadus selgus eelmise sajandi 80-natel aastatel.
Valguse puudumine tekitab paljudel talvemasenduse või depressiooni. See ilmneb peamiselt oktoobri algusest novembri lõpuni ja möödub veebruaris- aprillis.
Päevavalgus on nii loomulik, et sageli me ei tunneta kui vajalik see meie jaoks on. See annab positiivset energiat ja tõstab tuju.

2. Mõjumise viis
Talvedepressiooni tekkimist on seotud nägemiskühmualumiku käbikeha hormooni melatoniiniga. Viimane osaleb bioloogiliste rütmide reguleerimisel ja reageerib valgusele. Sügistalvisel perioodil muutub melatoniini rütm, mistõttu kasutatakse valgusteraapia seansse juba enne talvedepressiooni sümptomite tekkimist.
Valgusteraapia annab positiivset efekti ka premenstruaalse sündroomi ja ajavahe sündroomi korral. Tihti on ta sobilik nendele, kes töötavad vahetustega.

3. Kasutamine
Sobiv on võtta ravi hommikusel ajal 7-14 päevase ravikuurina. Sobib ka lõunane ja õhtune aeg enne kella 20.00. Õhtusel ajal valguslambi ees istumine võib vähendada uneaega. Teraapia käigus istutakse lambi ees 15-30 minutit. Samal ajal võib lugeda ja muusikat kuulata. Kuna valgus toimib silma võrkkesta kaudu, siis tuleks korra minuti jooksul valguse suunas vaadata. Tavaliselt vähenevad sümptomid juba 5 päeva jooksul. Valgusteraapia seansse võib korrata 1-2 kuu möödudes.

Viimasel ajal kasutatakse eredat päevavalgust ka tervetel inimestel töövõime parandamiseks ja väheste sümptomitega depressiooni korral. Ta ei ole vastunäidustatud raseduse ajal ega oma koostoimet enamuse ravimite tarvitamisel. Ere päevavalgus ei anna päevitust nahale.

4. Kõrvaltoimed
Vahel võivad olla ravi kõrvaltoimeks silmade ärritusnähud.
Kui sul on probleeme silmadega või sinu nahk on allergiline valgusele, siis tuleks nõu pidada arstiga. Kui sa tarvitad ravimeid, mis mõjutavad silmade funktsiooni, siis tuleks ravist loobuda.

Dr. Anu Järv
SA TÜK Psühiaatriakliinik

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada