Stress 961 teemat   1 285 postitust foorumis

Lisa vastus

Sinu mure on nii suur ja tõene, et võtab ...

Autor: Tütrele 30.06.04 19:34

Sinu mure on nii suur ja tõene, et võtab lausa sõnatuks. Küll tahaks aidata ja nõu anda, aga ei tea, kuidas. Ehk on su emal mingi raske elutsükkel, näiteks üleminekuaeg? See algab mõnikord juba 45-selt ja kestab väga kaua, eriti kui rohtusid ei võeta. Siis tundub elu väga raske, teised inimesed kõik väga pahad ning pidevalt kipub enesehaletsus peale. Väga kergesti ja sageli põhjuseta öeldakse teistele pahasti. Järgmisel päeval võib kõik ajutiselt jälle parem tunduda ja siis on piinlik. Eriti härivad siis noored inimesed, nende vaba käitumine ja rõõmus naer.

Minuga oli kõik nii. Kannatasin niisugust seisundit umbes aasta, sest väljapääasu polnud. Siis tulid ka Eestis võimalus saada asendushormoone. Hakkasin neid kohe võtma ja olin juba kuu ajaga jälle hea ja lahke inimene. Raske oli tagantjärele uskuda, et olin olnud nii õel ja kuri. Oh, see oli tõesti kole!

Depressioon on eestikeelse sõnaga surutus ehk masendus, elurõõmu täielik kadumine, tahtetus. Depressioonis inimene ei riidle kunagi teistega, tal ei ole selleks jõudugi ning tal on endagagi väga raske hakkama saada. Mõnikord on raske hommikul voodist välja saada, ei ole jõudu ega elutahet. Kaob huvi elu vastu. Depressiivset inimest ei ole vaja rahustada, vaid just vastupidi - elavdada ja tekitada temas elutahet. (Räägin ka siin oma kogemusest. Mul on olnud õnne ka sellest seisundist välja tulla).

Sinu emal seda viimast häiret küll ei tundu olevat. Muidugi on ka teisi vaimse pinge seisundeid ja haigusi. Aga -- kole on mul seda teise inimese ema kohta öelda -- äkki ta ongi muutunud kiuslikuks ja enesekeskseks? Näeb elu ainult oma heaolu seisukohast ega oska enam üldse teistega arvestada?

Katsu mõelda, mis su emal võiks viga olla. Olen kindel, et ta pole ka ise õnnelik ega rahul, aga ei oska ise väljapääsu leida. Kindlasti on ta ka kange loomuga (Sõnn või Jäär ehk?) kellele andekspalumine ja leppimine on ülejõukäivaks pingutuseks.

Ehk on võimalik teda jälgides leida mingeid kindlaid käitumismalle ja pidepunkte ning siis minna arstide poolele küsima. Seal vastab dr.Jüri Ennet, kes on tõeline "kingitus inimkonnale". Tema püüab (ja muidugi ka oskab) kõiki inimesi aidata. Ja kirjuta jälle, kui tunned vajadust.

Jõudu soovides
M-u

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada